Aktuality


Bambule

přidáno: 25. 6. 2017 13:17, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Zakončili jsme kroužek šikovné ruce bambulkami. 

Za kroužek vychovatel Pavel Holkup.

Chvíle s římskými památkami

přidáno: 25. 6. 2017 13:01, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 25. 6. 2017 13:05 ]

Video YouTube


    Je to tu, konec školního roku 2016-2017. V šesťáckém dějepisu končíme dějinami starověkého Říma. Nejdříve lepíme základ všech římských památek - valený oblouk, zkoušíme jeho papírovou pevnost. Letos to máme domluvené až do sedmácké fyziky - prý na oblouku nacvičíme rozklad sil - přijdu se také podívat, člověk se má učit stále. Ne všem se lepení daří stejně, ale to nevadí, i lepení papírových modelů chce cvik.

    Prohlížíme fotografie římských památek v učebnici. Půjdeme si najít obrázky na Google, z učebnice fotit obrázky nemůžeme - autorská práva. A i na internetu platí autorská práva, letos jsme to spolu se šesťáky v béčku cvičili často. Umíme si najít fotky, které můžeme použít. I v jiných předmětech jsme použili aplikaci ChatterPix, jednoduchá, přehledný postup, jen jsme omezeni 30 sekundami. Takže si musíme vytvořit scénář, ověřit do něj informace, nacvičit výslovnost jmen - to se nedaří všem - ale chyby jsou tu proto, abychom se poučili. 
    Vzhůru namlouvat - rozmlouvat naše římské památky. Už umíme i respektovat to, že když se nahrává, tak ostatní jsou v klidu. To je prima. Obrovský pokrok, šesťáci. Tak ještě použít AirDrop a poslat výstup do učitelského iPadu. Máte? výborně, ještě je čas. Chcete další památku, pokračujte.
    A to jsme si ještě stihli pormítnout krátký film z rekonstrukce věčného města z roku 302 n. l. v rámci projektu Rome reborn a provést sebehodnocení s hodnocením. Podívejte se také. I na náš film sestříhaný v iMovie.
    Díky, šesťáci z béčka, byl to prima školní rok, hodně jsme se toho vzájemně naučili. Krásné prázdniny a v září 2017 na shledanou v naší dějepisné učebně.

Bohuslav Hora - učitel dějepisu

Týden s rodilým mluvčím

přidáno: 25. 6. 2017 10:25, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Týden s rodilým mluvčím
    
V listopadu 2017 mají žáci možnost účastnit se jazykového kurzu angličtiny s rodilým mluvčím přímo na naší škole. Prostřednictvím školy nabízíme žákům pětidenní intenzivní kurz anglického jazyka zajištěný společností Engish FOCUS. 
    Kvalifikovaný lektor přijede za dětmi do naší školy, kde s ním v rámci dopoledního vyučování budou děti trávit tři hodiny denně. Budou mít příležitost konverzovat, procvičovat si slovní zásobu, vylepšovat výslovnost, získají větší sebejistotu v používání cizího jazyka. Vše bude probíhat zábavnou a hravou formou. Termín konání akce je 6. do 10. listopadu 2017, závazné přihlášky získají děti u p. uč. Němečkové. Datum odevzdání přihlášek je středa 28. června 2017.

Romana Němečková

Exkurze - Ochrana fauny ČR o.p.s.

přidáno: 23. 6. 2017 11:49, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Dne 23. 6. 2017 vyjela 5.B do areálu Ochrana fauny ČR o.p.s., který se nachází v Hrachově u Sedlčan. Byla to odměna Města Planá nad Lužnicí za 1. místo v Olympiádě ve sběru, kterou organizoval pan místostarosta Stanislav Vyhnal. Děti se seznámily nejen s náplní tohoto areálu, ale i s jeho obyvateli. Navíc si hravou formou doplnily svoje znalosti z předmětu člověk a jeho svět. Děkujeme zastupitelům našeho města za krásný zážitek. 

Monika Matejová a 5.B

Výprava 2.C do Krkonoš

přidáno: 21. 6. 2017 14:33, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
V úterý 20. června 2017 se 2. C vydala na exkurzi do Krkonoš. Cílem cesty bylo zdolání vrcholu nejvyšší hory České republiky a obhlídka biotopu hor. Téměř všichni jeli poprvé lanovkou. Počáteční obavy vystřídal úžas z výšky a faktu, že jsme stejně vysoko jako stromy. Vše jsme stihli! Na vrcholu Sněžky jsme snědli oběd snad s nejhezčím výhledem u nás. Obří důl, zbytky sněhu na Liščí hoře nebo vrcholky kopců Krkonoš, to je jen zlomek z výhledu. 
    Dolů jsme šli pěšky, tedy jen na „Růžohorky". Pak už jsme zase jeli lanovkou. V Peci jsme si dali zmrzlinu a vydali jsme se na cestu zpět. Nezapomenutelný zážitek? Ano, to byl. Tak zase někdy, třeba na Řípu, Kleti, za humny...

Lenka Novotná, třídní učitelka

Školní akademie 2017

přidáno: 21. 6. 2017 13:04, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

školní akademie 2017
    Žáci 9. ročníku ve spolupráci se všemi žáky a učiteli Základní školy Planá nad Lužnicí Vás zvou na závěrečnou školní akademii. Podrobnosti o konání v tomto plakátu.

Výlet na Kozí hrádek

přidáno: 21. 6. 2017 12:51, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Dnes 21. června 2017 se v odpoledních hodinách vydala 2. A na společný výlet s rodiči na Kozí hrádek. Cesta lesem byla příjemná, pilní sběrači se občerstvili i lesními jahodami a borůvkami. Díky spolupráci s rodiči si děti prošly naučnou stezku kolem hradu, a na samotném hradě je pak za splněné úkoly čekal piknikový stůl. Následovala ještě prohlídka hradu a cesta zpět do Sezimova Ústí.
    Vážení rodiče, děkujeme za Váš čas a příjemně strávené odpoledne.
    Více z výletu najdete ve fotogalerii.

Děti z 2. A, M. Hlavničková a H. Hribová

Obhajoby závěrečných prací žáků 9. ročníků

přidáno: 21. 6. 2017 12:38, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
20. a 21. června 2017 se konaly obhajoby závěrečných prací. Deváťáci si témata vybírali sami podle svých zájmů, své závěrečné práce odevzdali 19. května 2017 a nyní měli připravené prezentace, hovořili na svá témata přibližně 10 minut. 
    A jaká byla letos témata závěrečných prací? Např. Poruchy příjmu potravy, Magie, Fyzikální olympiáda, Letectví, Regionální železnice, Karlštejn – průvodce, Osmák degu, Graffiti, Nickelback, Turnaj (e-sport), Tábor od počátku do současnosti, Baroko, Slipknot, Chorvatsko, Národní parky Afriky, Tenis, Hasiči, Norsko, Moderní ostřelovači, Fyzická kondice před 50 lety a nyní, Ukrajinské zvyky, Úspěchy českých tenistů, Házená, Hokej, New Orleans. 
    Žáci 9. třídy předvedli velmi pěkné výkony a věřím, že své schopnosti a znalosti uplatní ve svém dalším životě.

Hana Dvořáková, třídní učitelka

Pozdrav od Mohameda

přidáno: 21. 6. 2017 11:56, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    Náš adoptivní Mohamed dokončil střední školu a chce dále pokračovat ve studiu. Zatímco se uchází o další příležitost zvýšit si vzdělání, poslal nám dopis, který přeložili žáci 8. ročníku. Všichni mu přejeme úspěšné přijetí na universitu a brzy očekáváme další informace.

Šárka Volčková

Šesťáci na výletě

přidáno: 21. 6. 2017 11:41, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Dne 15. června se obě šesté třídy vydaly na výlet do Prahy, kde navštívily historický komplex Vyšehrad a pražskou ZOO. Na vyšehradském hřbitově žáci plnili úkoly a nakonec je čekala sladká odměna. I přes velké horko se výlet vydařil a každý si z něj něco odnesl. V galerii si můžete prohlédnout naše momentky.

Havlíková T., Havlíková A., Staňková S., žákyně 6. ročníku

1-10 of 1092