Návštěva zahraničního lektora Aj

přidáno: , autor: Martin Koukal   [ aktualizováno ]

V týdnu od 4. do 8.11.2019 proběhl na naší škole kurz angličtiny s rodilým mluvčím, který zajistila společnost ENGLISH FOCUS.Zájemci z řad našich dětí od 2. do 5. třídy se zúčastnili výuky angličtiny pod taktovkou rodilého mluvčího. Náplní hodin byla konverzace, dále zpívání písniček, pohybové aktivity či krátká videa. Děti si osvojovaly slovní zásobu i gramatická pravidla. Rodilým mluvčím byl letos pan John Paul Mokuolu. V pátek, poslední den výuky, čekaly na naše děti i venkovní aktivity.

Ivo Drahota

ŠD peče buřty a pouští draky

přidáno: 11. 11. 2019 2:28, autor: Martin Koukal

Minulý týden proběhly ve školní družině dvě podzimní akce. Došlo na tradiční opékání buřtů a drakiádu na louce za sběrným dvorem. Děti tak měly možnost užít si aktivně pěkného listopadového počasí....

Za ŠD kolektiv vychovatelů.

Adaptační kurz na Vávrovce

přidáno: 6. 11. 2019 6:31, autor: Martin Koukal   [ aktualizováno 6. 11. 2019 6:32 ]

Třídy 6.A a 6.B jely ve dnech 14. – 16. října na adaptační pobyt na Vávrovku. Bývalá hájovna leží uprostřed lesů na Třeboňsku. Společně strávená doba měla stmelit třídu jako celek, což se docela povedlo. Hráli jsme spoustu originálních her, které si jinde nezahrajeme.
Velmi atraktivní byla návštěva lanového parku. V lese nás rozdělili do trojic, každý dostal sedák a přilbu. Jeden lezl a zbylí dva ho jistili. Ze země se to zdálo celkem snadné, ale když jsme vylezli nahoru, bylo to úplně jiné.
    Jednou z dalších aktivit bylo malování triček. To nás také velice bavilo. Každý dostal bílé tričko a podle vlastního uvážení jsme na něj měli malovat. Některé nápady byly hodně originální. Další hrou bylo „Člověče, nezlob se!" v životní velikosti. Lektoři nás rozdělili do skupin, které si stouply do velkého kruhu. Házeli jsme kostkou, padlé číslo znamenalo počet oběhlých kruhů. Mohli jsme i vyhazovat tím, že se někoho dotkneme. Někteří museli běhat i hodně dlouho, protože hodili vyšší číslo a byli často vyhazováni.
Nejvíc se mi líbilo malování triček a lanový park.

za šesté třídy,
Barbora Pokorná

Světový den laskavosti

přidáno: 3. 11. 2019 23:14, autor: Martin Koukal

Třetí ročník "Dnu laskavosti" odstartoval 13. listopadu 2019. Školní klub neváhal a opět se zapojil. Děti nasbíraly pět pytlů kaštanů pro ZOO Větrovy. Sbíralo se u nádraží v Plané nad Lužnicí, v Košicích, ve Zhoři a v Chabrovicích. V neděli 3. listopadu děti zvířátkům dobroty odvezly. Do 13. listopadu ještě času dosti, zapojte se také. Máte čas vymyslet a uskutečnit laskavost.

Za laskavce Iveta Staňková, vychovatelka ŠK.

Setkávání seniorů ve škole

přidáno: 3. 11. 2019 23:11, autor: Martin Koukal

Ve čtvrtek 31. října školní klub přivítal seniorky z pečovatelského domu v Plané nad Lužnicí. Setkávání bude probíhat pravidelně každý sudý čtvrtek, jednou za čtrnáct dní. Společně připravujeme a vyplétáme obrázky pro ZOO Větrovy. Až dílo dotvoříme, podnikneme výlet za zvířátky a obrázky předáme. Také připravujeme společné vaření, pečení, velikonoční tvoření, šití panenek a zapojíme se do soutěžního projektu Šťastné stáří očima dětí. Cílem je vnímání starší generace, přispět k propojení generací, které si mohou předat jak životní elán, tak i životní zkušenosti. A také seniorům zpříjemnit strávené chvilky se žáky ve škole.

Iveta Staňková, vychovatelka školního klubu

Halloween ve školní družině

přidáno: 1. 11. 2019 3:42, autor: Martin Koukal

Dne 31.10.2019 se ve školní družině náhle objevili duchové, pavouci, čarodějky, čarodějové, smrťáci a další havěť a příšerky. Při strašidelné hudbě si zatancovali. Vrcholem byla “Halloweenská přehlídka”, které se zúčastnila všechna strašidla. Děkujeme maminkám a dětem, které nám napekly a pomohly připravit masky a kostýmy.

Za ŠD kolektiv vychovatelů.

Rodilý mluvčí u nás ve škole

přidáno: 31. 10. 2019 3:52, autor: Martin Koukal

Milí rodiče,

v příštím týdnu bude na naší škole rodilý mluvčí anglického jazyka. Přihlášení žáci budou ve skupinkách dle následující tabulky:

Rozvrh přihlášených žáků (číslovka značí ročník, umístění v učebně 112 - 1. patro, budova prvního stupně):

Úprava školního řádu

přidáno: 25. 10. 2019 9:26, autor: Martin Koukal

Milí rodiče, dne 18.10. 2019 byla vydána nová verze Školního řádu, ve které došlo ke změně některých časových údajů provozu a vnitřního režimu školy (strana 4). S novou verzí se můžete seznámit na tomto odkazu.

Martin Koukal

Blatské muzeum - Soběslav

přidáno: 20. 10. 2019 23:33, autor: Martin Koukal

Žáci z 2. A a 2. B se v pátek 18. 10. 2019 vydali vlakem do nedaleké Soběslavi, kde navštívili muzeum a shlédli stálou expozici Život na Blatech a Kozácku. Dozvěděli se, jak dříve žili naši předkové, co je to selské baroko, jaké rozdíly skrývají sváteční kroje, seznámili se s pojmy - světnice, koutnice, maštal, máselnice. Podle vystavených nástrojů a nářadí poznávali, jaká řemesla se v dávné minulosti rozvíjela. Celá expozice se nachází ve Smrčkově domě na náměstí.

2. A a 2. B, M. Leitnerová, H. Hribová, V. Vlachová

Den otevřených dveří

přidáno: 18. 10. 2019 6:16, autor: Martin Koukal   [ aktualizováno 18. 10. 2019 6:23 ]

Milí rodiče,

v pátek 25.10. bude u nás ve škole DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Mezi 8. a 11. hodinou můžete nahlédnout do výuky nebo si prohlédnout prostory školy. Pokud máte zájem o prohlídku nových odborných učeben přírodních věd a informační techniky, přijďte na prohlídku v pátek 8.11. mezi 14. a 16. hodinou (vchodem staré budovy, výtahem až do 3.patra).