Aktuality


Klubíčko ve školní družině

přidáno: , autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Některé děti ze školní družiny pravidelně navštěvují každou středu čtenářské „Klubíčko“. Hrajme si s písmenky a slovy, zkrátka kniha je náš kamarád. Pro ukázku zveřejňujeme jednu báseň z našich klubíčkových prvotin.

Kočka

Naše milá kočička
má zelená očička.
A černé tlapičky
na nich bílé botičky.
Uviděla myšku
a hop už je v bříšku!

Text: Nela, Barunka, Michalka D., Michalka K., Anetka

Za děti z Klubíčka Ilona Olivová – vychovatelka

Návštěva Kaňky o.p.s.

přidáno: , autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
V týdnu od 2. do 6. října 2017 probíhal „Týden sociálních služeb”. Někteří z nás využili tuto příležitost a jeli navštívit kamarády do Kaňky. V úterý jela třída 1.A, ve středu 1.B a ve čtvrtek 2.A. Naše žáky nejvíce zaujaly terapie - logopedie, muzikoterapie, ergoterapie a fyzioterapie. Moc se nám v Kaňce líbilo.

Anglické edukativní divadlo

přidáno: 19. 10. 2017 12:10, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 19. 10. 2017 12:10 ]

    
Dnes 19. října 2017 se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku anglického edukativního divadla v kině Spektrum v Sezimově Ústí II. Rodilí mluvčí z Anglie, herci Tomas McCabe a Penny Bainbridge, provedli naše žáky návštěvou města Londýna během jednoho dne. Žáci si mohli zopakovat nejběžnější fráze ohledně setkání s policistou na ulici, v kavárně, při pracovním pohovoru či konverzaci s okolními lidmi. 
    Někteří žáci se aktivně zúčastnili přímo představení, které trvalo 60 minut a bylo doprovázeno velkou kulisou s přehledem nejdůležitějších památek Londýna - Big Ben, Tower Bridge, London Eye...
    Více informací najdete na www.divadloanglicky.cz.
    V tomto souboru najdou žáci 8. a 9. ročníku zpětnou vazbu z představení. Doufáme, že se jim představení líbilo a mohli si tak osvěžit své znalosti a schopnosti v angličtině.

Ivo Drahota, Vanda Macková

Veselá kuchařka opět v akci

přidáno: 18. 10. 2017 13:10, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Dnes pro Vás máme pár tipů na zdravou svačinku, něco sladkého k čaji, dokonce i něco slaného jen tak na chuť. Nápady a inspiraci hledáme v knížkách, např. v „Dětských laskominách z ovoce a zeleniny“.
    Děti s velkou chutí zkouší nové věci např. válení těsta, krájení, míchání, zdobení. Samozřejmností je i mytí nádobí. Nakonec je pro děti odměnou vydařená práce a chutný pokrm.
    Recept na jablkové šátečky a úspěchy dětí najdete v naší fotogalerii.

Za malé kuchaře a kuchařky Hana Pavlišová

Centra aktivit ve 2.B

přidáno: 18. 10. 2017 3:49, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Ve 2.B jsme zahájili práci v Centrech aktivit tématem V polárních krajích. Cílem dětí bylo dozvědět se nové informace o jižním a severním pólu, vytvořit informační plakát pro spolužáky z ostatních tříd, navrhnout a výtvarně zpracovat dopravní prostředek do extrémních polárních podmínek. Vše absolvovaly ve spolupráci s několika vybranými spolužáky.

Lenka Pecková-Šonková

Návštěva v knihovně

přidáno: 17. 10. 2017 14:34, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Žáci třetích tříd zahájili v letošním roce další návštěvy v městské knihovně. Při pondělním prvním setkání se děti dozvěděly, jak se mají zaregistrovat, seznámily se s provozem a pravidly v knihovně. Dokonce si mohly vybrat knihu, kterou si odnesly domů k přečtení. Těšíme se na další setkávání.

Za třetí třídy Hana Hribová, foto Hana Pavlišová

Škola v přírodě

přidáno: 17. 10. 2017 14:22, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    Dnes - 17. října 2017 - jsme byli 
S dětmi v lese, kde děti samy viděly, jak se mění příroda na podzim. Z přírodnin jsme postavili domečky pro zvířátka a při stavení jsme našli i několik hříbků, bohužel i spoustu odpadků, tak jsme neváhali a odpadky v lese uklidili.
    Celý den jsme zakončili na školním dvorku, kde jsme procvičovali a připravovali ruku na psaní pomocí uvolňovacích cviků a nakreslili jsme spoustu krásných obrázků.

Děti z 1.B s paní učitelkou Kristýnou Palackou a asistentkou Ivetou Staňkovou

Podzimní posezené ve školním klubu

přidáno: 14. 10. 2017 14:20, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
V pátek 13. října 2017 nás poctila svou návštěvou paní Agáta Dolejšová z pečovatelského domu v Plané nad Lužnicí. U voňavého švestkového čaje s bábovkou jsme si povyprávěli zážitky z letních prázdnin. Děti provedly paní Agátu klubem a pochlubily se úspěchy, novými obrázky, výtvory, nápady a videa.
    Paní Agáta získala od dětí odznáček školního klubu - člen klubu, obrázek s vlastním portrétem, který vytvořila Terezka Kubísková. A protože má paní Agáta v sobotu 14. října svátek, tak školní klub celý týden připravoval dárek.
    Zatloukli jsme 235 hřebíků a 31 hřebíků putovalo do koše. Dárek byl dokončen před zraky paní Agáty. Darované srdce si odnesla po dvou a půl hodinové návštěvě domů.

Školní klub

Ze školní družiny - šikovné ruce

přidáno: 12. 10. 2017 14:51, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Letos jsme zahájily kroužek výrobou bambulek ze zbytků vln a papírovými skládačkami. 

vychovatel Pavel Holkup

Rozárčina postýlka

přidáno: 12. 10. 2017 14:33, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
V úterý 10. října 2017 se žáci 1. - 3. tříd zúčastnili divadelního představení „Rozárčina postýlka“ Divadla Dívadla. Divadlo v podání tří herců nás mile překvapilo svým poučným námětem, skvělými dialogy, nápaditou kulisou a hlavně i zajímavými písněmi. 
    Více uvidíte ve fotogalerii.

Hana Hribová

1-10 of 1137