Aktuality


Cimbálovka tak trochu jinak

přidáno: 16. 3. 2018 8:10, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Bylo děštivé pondělní dopoledne, foukal studený jarní vítr a žáci z Plané nad Lužnicí se vydali do místní sokolovny na cimbálovou kapelu Réva. Protože většina žáků zrovna neholduje lidové muzice, čekali s napětím, co si na ně moravští muzikanti za Zlína přiravili. Ale skupina Réva diváky překvapila nejen krásnými moravskými písničkami k vínu, ale i svými verzemi skladeb rockové muziky, jazzu i vážné hudby. Celé představení vyvrcholilo tancem několika žáků u podia a bouřlivým potleskem při písni od skupiny Kabát.

Matyáš Trachta a Šimon Klindera

Záznam bez nadpisu

přidáno: 15. 3. 2018 12:36, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Zima se loučí jaro pozvolna přichází. Podívejte se na tvoření dětí v kroužku Šikovné ruce. 

Za kroužek vychovatel Pavel Holkup.

Klubíčko - abeceda

přidáno: 15. 3. 2018 11:06, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 15. 3. 2018 11:07 ]

    
Děti ze ŠD v rámci  čtenářského  Klubíčka tvořily pomocí písmenek „Barevnou abecedu".  Zveřejňujeme další společnou klubíčkovou prvotinu všem pro radost.

    A - je jako Alenka, co má ráda písmenka, B - je  jako babička, co doma chodí po špičkách,
    C - je jako Cecilie, co limonádu ráda pije, D - je jako dědeček, co má malý domeček, 
    E - je jako eskymák, co miluje nanukáč, F- je jako fialka, co nám roste na skalkách…
    
   Závěr? To je celá abeceda, bez ní se žít prostě nedá.

    Celý text je zveřejněný na dveřích 5. oddělení.

Za klubíčkové děti vychovatelka Ilona Olivová

Jaro je tu…

přidáno: 14. 3. 2018 13:20, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Jarní výstava ZŠ Planá nad Lužnicí
    
Zveme Vás srdečně na vernisáž výstavy Jaro je tu aneb výtvarná dílka žáků školy. Uvidíte keramiku, kresbu, malbu, grafické techniky, batiku na hedvábí se zaměřením na jarní tématiku. 
    Vernisáž se uskuteční 26. března 2018 od 15.00 hodin v Městské knihovně Planá nad lužnicí. Na úvod zazpívá pěvecký sbor Skřivánek. Těšíme se na Vás. 

Hana Dvořáková

Hudební projekt 5.B

přidáno: 14. 3. 2018 13:14, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Dva týdny usilovného vymýšlení, spousta nápadů, nepodařené pokusy, ale hlavně radost z výsledků - to vše provázelo páťáky při hodinách hudební výchovy. Nejprve se dozvěděli základy akustiky, způsoby tvoření tónů, dělení hudebních nástrojů, poslechli si, jak nástroje zní a vyzkoumali, co vše ovlivňuje barvu jejich zvuku. Zadání projektového úkolu bylo pro mnohé překvapením, ale pustili se do něj s nadšením. 
    Jednu hodinu pracovali na svých nápadech při hodině, ale naprostou většinu práce zvládli doma. Někteří se s výrobou funkčního nástroje poprali sami, některým vydatně pomáhali rodiče. Škoda, že nemohli vidět, jak celou třídu (mě tedy rozhodně) bavily závěrečné prezentace. 

P. Marešová

Předmět na návštěvě

přidáno: 13. 3. 2018 13:16, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Únorový blok výtvarné výchovy v osmé třídě byl věnován fotografii. Praktickými cvičeními se žáci seznamovali s funkcemi a možnostmi světla, ateliérového pozadí, reálného prostoru a kompozice ve fotografii. Pozorovali rozdíl mezi spontánním a aranžovaným vyjádření emocí.
    Poslední hodinu jsme věnovali předmětům a vztahům mezi nimi. Hledali jsme neobvyklá a výtvarně zajímavá umístění, kde bylo zcela jasné, že předmět je tam na návštěvě...

Eva Volfová

Nové zprávičky ze školního klubu

přidáno: 13. 3. 2018 10:29, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Třetí vydání zpráviček se týkají regionálního kola Zlatého Ámose. Kolo se pořádalo v úterý 20. února v Poslanecké sněmovně v Praze. Školní klub připravil scénku, papírové kolo a předchůdce automatů - lentilkovač.
    Pan učitel V. Vochozka se bohužel do finále neprobojoval, ale žáci si přivezli skvělé pocity a zážitky z výletu.

Iveta Staňková, vychovatelka ŠK

Branně-sportovní příměstský kemp

přidáno: 12. 3. 2018 12:50, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 12. 3. 2018 12:50 ]

    Pobyt venku, spousta pohybu, různé druhy sportu a nové hry – to jsou příměstské kempy, které ve třech turnusech v červenci 2018 pořádá pro žáky základních škol spolek SC vebr-sport, z.s., v Plané nad Lužnicí a Sezimově Ústí. Již únoru byly spuštěny přihlášky, kde lze využít různé slevy. 
    Díky zkušenostem z předcházejících ročníků bude i letos připraven pro děti bohatý program. Děti budou rozděleny do více skupin podle věku a případně podle dovednosti a zdatnosti. Pod dohledem trenérů a instruktorů budou děti při příznivém počasí trávit čas venku. V případě nepříznivého počasí bude zajištěna varianta sportovních aktivit pod střechou. V době konání kempu je samozřejmostí také zajištění stravování. Každý turnus bude zakončen závěrečnými soutěžemi. 
    Podrobné informace a fotogalerii z předcházejícího ročníku naleznete na webových stránkách: http://kemp.vebr-sport.cz a v tomto letáku.

Jiří Vébr ve spolupráci se Základní školou Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Jarní prázdniny

přidáno: 2. 3. 2018 11:37, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 2. 3. 2018 11:40 ]

    I když se počasí moc jarně netváří, od pondělí 5. března 2018 až do pátku 9. března 2018 mají naši žáci jarní prázdniny. Krásné zážitky.

Okresní šampióni

přidáno: 2. 3. 2018 11:34, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Během února probíhala na ZŠ Helsinská okresní kola ve vybíjené. Žáci našeho I. stupně zde zanechali velmi dobrý dojem. Zejména pak smíšené družstvo 4. ročníku, které dokázalo v celém turnaji zvítězit a zcela po zásluze se naši žáci stali okresními šampiony. Družstvo dívek 5. ročníku obsadilo 8. místo a jejich spolužáci z 5. ročníku velmi pěkné 4. místo. Všem žákům patří obrovská gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Miloš Veselý

1-10 of 1242