Aktuality


Páteční divadelní odpoledne ve školní družině

přidáno: , autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno ]

    
Dnešní páteční odpoledne (15. prosince 2017) nám zpříjemnila návštěva Divadla Kolem s pohádkou „Kamarádství nad zlato“. Poučná pohádka o tom, že kamarádi si pomáhají, neubližují si nelžou a nežalují. Nás všechny moc bavila.

Hana Pavlišová, vychovatelka školní družiny

Hodiny slohu

přidáno: 15. 12. 2017 6:22, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Hodiny slohového vyučování mohou přinést řadu překvapeni. Když sedmáci začali opakovat popis pracovního postupu, byli rádi, že budou další úkol řešit ve skupinách po čtyřech. Zadání bylo nejen splnit čtyři praktické úkoly, ale hlavně je pěkně slovně okomentoval. A když jsme již naladění vánočně, byly tomuto tématu věnovány i úkoly: zabalit vánoční dárek, uvázat kravatový uzel, složit ozdobným způsobem ubrousek na slavnostně prostřený stůl a napsat recept na vánoční pokrm. 
    Z fotografií je vidět, že hodina byla velmi akční a bavila úplně všechny.

Pavla Marešová

Spolupráce mezi pedagogy

přidáno: 14. 12. 2017 7:55, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Čtyři vyučující z 1. stupně se přihlásily do projektu „Kolegiální podpora - společná cesta k individuálnímu rozvoji pedagogů” - CZ.02.3.68/0.0/0.0./16_010/0000507, kde se pod vedením zkušených lektorek z H-matu vzdělávají a sdílejí své zkušenosti v matematice vyučované podle metody prof. Hejného. 13. 12. 2017 uskutečnily ve 3. ročníku všechny zapojené paní učitelky vyučovací hodinu zaměřenou na zlomky. Každá hodina byla originální. 
    Po její realizaci proběhla pod vedením lektorky Sylvy Peclinovské společná analýza jednotlivých hodin, která zároveň sloužila i jako vzájemná inspirace. 

Monika Matejová

Záslužné jest stavět město

přidáno: 12. 12. 2017 11:04, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    12. prosince 2017 jsme se sedmáky z béčka vydali na další část programu pilotování vzdělávacích programů paměťových institucí. Tentokrát jsme zamířili do Husitského muzea v Táboře. Zde jsme měli domluvený program „Záslužné jest stavět město“. Už z názvu je asi jansé, čemu jsme se věnovali. Už po vystoupení z MHD na zastávce U Reálky jsme se začali věnovat městské architektuře. Kde stála pražská brána, co je to bastion, proč jsou ulice v Táboře křivolaké, co je to za postavu na městské kašně, nebo proč jsou na fasádě restaurace Zlatý lev husistští bojovníci. Vše se nám v muzeu náramně hodilo.
    Nejdříve jsme se rozdělili na dva týmy. Jeden šel na vzdělávací program, druhý vyrazil s mapou plnou úkolů do města. Program jsme si užili, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí, které použijeme na hodinách dějepisu. Děkujeme moc průvodkyním Husitského muzea v Táboře za ochotu a trpělivost.
    K dnešní exkurzi vznikla už také naše nástěnka, kam umisťujeme naše postřehy, fotky a poznatky.

Bohuslav Hora, učitel dějepisu

Z výtvaného tvoření ve školní družině

přidáno: 12. 12. 2017 7:51, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 12. 12. 2017 7:51 ]

    
Naše poslední výtvory z kroužku, podívejte se na naše tvoření, jak se nám povedlo. 

Vychovatelka Ada Chalupská.

Kroužek šikovných rukou ve školní družině vánočně i nevánočně

přidáno: 11. 12. 2017 15:15, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Podívejte, jak se tvoření dětem vedlo při tvoření  v rámci specializovaného útvaru šikovné ruce. 

Za kroužek vychovatel Pavel Holkup.

Zimní stopy

přidáno: 7. 12. 2017 4:12, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 7. 12. 2017 4:14 ]

    
Výtvarná dílna prvního stupně si vzala za téma „Co můžeme říci o zimě“. Po kresbách opadaných stromů, vyšívání prvních vloček, kreseb svetrů jsme zkoušely zachytit zimní událost, která zanechala stopy. Důležité byly jak experimenty, tak vzpomínky, představy a přání.

Eva Volfová a žákyně výtvarné dílny

Plánské televizní vysílání ze školního klubu

přidáno: 7. 12. 2017 3:58, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 7. 12. 2017 4:00 ]

    
Školní klub představuje novinku a to formou natáčení TV zpráv z našeho školního okolí. Stali jsme se výtvarníky, komentátory a kameramany. Má to ještě pár chybiček, ale časem vše dovedeme k dokonalosti. 
    Vítejte u prvních zpráviček.

Za kolektiv Štěpán Kobližka a Šimon Staněk

Den laskavosti

přidáno: 7. 12. 2017 3:51, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Třináctého listopadu 2017 se dvě skupinky dětí ze školního klubu pokusily potěšit laskavostí. Pátá třída ušila deku člověku bez domova. Šestá třída dojela na dětské oddělení do nemocnice Tábor. Nadace Karla Janečka děti ocenila modrým náramkem - jsem laskavec a diplomem.

Za děti vychovatelka Iveta Staňková

Policisté z Tábora na besedě ve školní družině

přidáno: 7. 12. 2017 3:09, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

    
Ve středu dne 6. prosince 2017 předvedli dětem ze školní družiny v Plané nad Lužnicí policisté nprap. Otradovec a pprap. Vigner svou každodenní práci psovoda. Nejprve proběhla ukázka základního výcviku a dovedností psů, poté zatčení nebezpečného pachatele, na závěr diskuze a zodpovězení všetečných dotazů dětí. Děkujeme oběma policistům za zajímavé odpoledne.
    
Za kolektiv vychovatelů ŠD Marcela Benešová

1-10 of 1184