Florbalový turnaj 14.11.2018

přidáno: 16. 11. 2018 5:06, autor: Martin Koukal

Naši žáci 6. a 7. tříd se zúčastnili florbalového turnaje základních škol. Ve velmi silné konkurenci obsadili i přes ospalý začátek krásné třetí místo.

Jednotlivé výsledky :

Planá – Chýnov / 0:2
Planá – ZŠ Husova / 1:1
Planá – ZŠ Mikuláše z Husi / 2:1Planá – Bechyně / 2:0
Planá – ZŠ Zborovská / 1:1
Planá – Soběslav / 0:0

Školní družina v kině

přidáno: 16. 11. 2018 0:11, autor: Martin Koukal

Dne 14.11. jsme s dětmi ze školní družiny navštívili kino Spektrum. Tentokrát na nás čekal nevšední dobrodružný pohádkový Příběh koček. Kina se zúčastnilo necelých 100 dětí. Dětem se film moc líbil a těší se zas na příště. Můžeme předem slíbit , že na jaře opět pojedeme.

Další akce školní družiny:
 22.11.2018 máme v plánu výtvarné dílničky: malování baněk a špiček na vánoční stromeček
Milí rodiče, jste srdečně zváni spolu s dětmi na vánoční tvoření.

Těšíme se vychovatelé školní družiny .

Ikaros ve stínovém divadle

přidáno: 15. 11. 2018 23:19, autor: Martin Koukal   [ aktualizováno 15. 11. 2018 23:20 ]

Období bájí si žáci 6. B přenesli do výtvarné výchovy, kde prostřednictvím stínového divadla vyprávěli ve skupinách epizodu z báje Daidalos a Ikaros. Z představení si vytvořili záznam, který se učili v iMovie sestříhat a opatřit titulky. Na závěr žáci vyhodnocovali, co se podařilo a co by doporučili vylepšit. Reflektovali také, zda je film v souladu s dalšími doplněnými prvky. Můžete nahlédnout do jejich výtvarné dílny prostřednictvím odkazu.

Eva Volfová

Exkurze do závodu Madeta

přidáno: 15. 11. 2018 0:24, autor: Martin Koukal

Zvolit si dobré a zajímavé povolání, to je hlavní cíl deváťáků, a proto se žáci 9. ročníku v rámci profesní orientace vydali na místní závod Madeta. Prohlédli jsme si vybavení závodu, zjistili jak vzniká máslo nebo plátkový sýr a nakonec si i vyrobili vlastní čerstvý sýr.

Tak dobrou chuť!

Prvňáci: Konečně jsme se dočkali...

přidáno: 14. 11. 2018 5:09, autor: Martin Koukal   [ aktualizováno 14. 11. 2018 23:03 ]

V prvních třídách jsme tento týden zažili slavnostní chvíli - máme nové Slabikáře. Nejprve jsme řešili hádanky - skládali slova z písmenek, doplňovali spirálu, hledali slova na počáteční slabiky, zazpívali jsme písničku. Nakonec jsme si Slabikář prohlédli a zdatní čtenáři se už začetli.

Milí prvňáci, přejeme vám příjemné počteníčko.

Žáci 1. A , 1. B , M. Leitnerová a H. Hribová

Presentations - Aj 8.A a 8. B

přidáno: 12. 11. 2018 0:25, autor: Martin Koukal

Žáci tříd 8.A a 8.B měli za úkol v rámci anglického jazyka zvolit téma svého zájmu, vytvořit svoji prezentaci ke svému koníčku a přednést před třídou výsledek. To vše v angličtině. Někteří měli trému, jiní naopak nikoli. Smyslem této aktivity bylo nebát se vyjádřit se v cizím jazyce, odpovědět na otázky a dozvědět se něco o svých spolužácích, jak tráví volný čas.

Ivo Drahota

Den laskavosti

přidáno: 12. 11. 2018 0:17, autor: Martin Koukal

Druhý ročník "Dnu laskavosti" odstartoval 13. listopadu. Školní klub neváhal a opět se zapojil. Tentokrát děti nasbíraly pět pytlů kaštanů pro ZOO Větrovy. Druhý tým pozval zaměstnance Domácího hospicu Jordán v Táboře do Sokolovny v Plané nad Lužnicí na sportovní klání bowlingu. Pro některé byla tato zábavná hra premiérou. Navzájem se týmy povzbuzovaly k nejlepším výkonům. Nakonec bylo skóre 409 x 450 bodům. Vítězem se stal tým sestřiček z Domácího hospicu. Všichni zúčastnění dostali medaile v podobě odznáčků. Všichni odcházeli domů ze sportovního zážitku spokojení. Na zaplacení bowlingu si děti vydělaly peníze z prodeje vlastnoručně pečených ovocných čajů na Svatováclavském jarmarku, který proběhl v sobotu 29. září v Plané nad Lužnicí.

Školní klub

Drakiáda ve školní družině

přidáno: 6. 11. 2018 23:44, autor: Martin Koukal   [ aktualizováno 6. 11. 2018 23:45 ]

Podívejte se, jak nám letos ve školní družině létali draci.

Za školní družinu kolektiv vychovatelů.

Dopis od Mohameda

přidáno: 5. 11. 2018 6:01, autor: Martin Koukal

V červnu nám dorazil další dopis od našeho adoptovaného školáka Mohameda. Zde je jeho překlad od našich deváťáků. Pokud si chcete oživit o koho vlastně jde, podívejte se na stránky centrumnarovinu.cz , nebo na náš web.

Tématický den v Praze

přidáno: 5. 11. 2018 5:48, autor: Martin Koukal

Ve čtvrtek 1. listopadu jsme vyrazili s pátými ročníky po stopách bojovných Keltů a zvířecích obyvatel Noemovy archy. Expozice jsou instalovány v prostorách Nové budovy Národního muzea. Po obědě jsme navázali na probrané učivo o vesmíru a přesunuli jsme se do největšího planetária ve střední Evropě, které je situováno v těsné blízkosti parku Stromovka. Poutavá 3D projekce nás v tichém úžasu přikovala do pohodlných sedaček a na závěr jsme si mohli vyzkoušet interaktivní výstavu vesmírných těles.

Veronika Drdáková