Aktuality


Martin a Josef Šonkovi u nás ve škole

přidáno: 9. 1. 2019 23:40, autor: Martin Koukal   [ aktualizováno 10. 1. 2019 23:09 ]

    Pilot Martin Šonka a team leader Josef Šonka proměnili jeden obyčejný zimní pondělní den v neobyčejný. Přijali pozvání a navštívili Základní školu v Plané nad Lužnicí, aby se podělili se svými zážitky a zkušenostmi s našimi žáky.

Martin Šonka - mistr světa v sérii rychlostních závodů Red Bull Air Race 2018, stříbrný v r. 2017, mistr Evropy v letecké akrobacii a několikanásobný mistr ČR v letecké akrobacii.
Josef Šonka - má na starosti provoz týmu, řeší letenky, hotely, logistiku materiálu a dohlíží na to, aby vše v závodním týdnu probíhalo dle minutového plánu.

FOTO

Moc děkujeme za inspirativní setkání se skromnými a talentovanými muži.
Tým vychovatelů ŠD

Martin Šonka
Zprávičky ze školního klubu

přidáno: 9. 1. 2019 23:28, autor: Martin Koukal

    První Zprávičky z klubu v tomto školním roce obsahují videa a reportáže ze ZOO Větrovy, pečení ovocného čaje i s receptem, návštěvu Domácího hospicu Jordán a přiblížíme vám jak probíhal Papučový den ve školním klubu. Zprávičky jsme natáčeli s novou zvukovou technikou a mikrofóny. Na závěr malá ukázka kroniky ze školního klubu.

zprávičky 1_2019Za filmařský tým Iveta Staňková, vychovatelka ŠK

Vánoce ve školním klubu

přidáno: 9. 1. 2019 23:23, autor: Martin Koukal

    Už v listopadu se děti připravily na vánoční advent. Žáci si nazdobili perníčky a ukryli je do adventního kalendáře. Poté si každý, podle vylosovaného čísla, v určitý datum, perníček vychutnal. Školní klub se také účastnil prodeje výrobků ve čtvrtek 13. prosince na školním Jarmarku. Vyrobili jsme rámy, vánoční ozdobičky, obrazy vypletené vlnou. Napletli ovečky, upekli ovocný čaj a nasušili švestky. V posledním prosincovém týdnu tohoto roku děti popřály a rozdávaly vánoční dárky v podobě oříšku. Obdarovali pedagogy, vychovatele, kuchařky, paní uklízečky, paní knihovnice i stostarostu pana S. Vyhnala. Ve středu 18. prosince jsme byli na návštěvě v pečovatelském domě za paní M. Hovorkovou, T. Jindrovou, A. Dolejšovou a I. Černou. Popřáli jsme klidné a pohodové svátky. V pátek 21. prosince do školního klubu přišel Ježíšek. Děti vybalily filmovou klapku, lego a pletený povlak na polštář.

FOTO

Na viděnou v roce 2019.
Školní klub


Školní družina PF 2019

přidáno: 21. 12. 2018 3:36, autor: Martin Koukal


Jarmark 2018

přidáno: 19. 12. 2018 6:31, autor: Martin Koukal

    Po loňské pauze se v letošním listopadu a prosinci žáci a učitelé opět pilně připravovali  na velký Vánoční jarmark. Filozofií akce je na tržišti nabízet atraktivní, dětmi ručně vyrobené, drobné zboží a utrženými penězi pomoci potřebným lidem v jejich komplikované životní situaci. Začátkem prosince proběhla ve škole anketa, jejíž výsledky nám napověděly, komu by žáci nejraději finanční částkou přispěli a pomohli tak řešit krizovou situaci. Mezi žáky se jako nejpotřebnější zdají organizace Lékaři bez hranic, Dobrý anděl, UNICEF, Hospic Jordán, nebo konkrétní osoba Eva Lásková. Během ledna žákovská rada vybere, komu nemalý finanční dar získaný z jarmarku předá.
    Žáci během odpoledne proměnili vestibul školy v rozsáhlé tržiště s nejrůznějšími vánočními artikly. Linula se vůně z domácích vánoček a svátečně zabaleného cukroví, děti měly připravené vlastnoručně vyráběné vánoční ozdoby, svícny, věnce, nechybělo vánoční štěstí pro kluky i holky, recepty, horoskopy nebo jiné, s láskou vyrobené, drobné předměty. Všechny třídy projevily rozmanité tvůrčí schopnosti, své originální nápady zhmotnily v krásné vánoční dekorace. Natěšení malí prodejci nabízeli vzácné zboží hlavně rodičům, prarodičům, tetičkám a strýcům. Velký zájem o výrobky byl i mezi dětmi samotnými, učiteli a všemi zaměstnanci školy. Nechybělo vánoční občerstvení, nebo vánoční koledy v podání našeho souboru Skřivánek.

Veronika DrdákováPF Školní klub

přidáno: 17. 12. 2018 0:16, autor: Martin Koukal


Návštěva Kaňky

přidáno: 17. 12. 2018 0:13, autor: Martin Koukal

    Dne 14. 12. 2018 byli žáci prvních tříd na návštěvě v MŠ a ZŠ Kaňka o.p.s., s kterou naše škola dlouhodobě spolupracuje. Naši prvňáci měli pro děti připravenou besídku pod názvem Vánoce s koťaty. Za odměnu si pro ně děti z Kaňky připravily vystoupení, dárky vlastní výroby a dobroty. Prvňáčci se nejen seznámili s tím, jak Kaňka vzdělává své žáky, ale také si měli možnost s dětmi s handikepem zahrát různé hry. Těšíme se, až nám žáci Kaňky oplatí svou návštěvu.


FOTO


Monika Leitnerová, Hana HribováKroužek ŠD- Šikovné ruce

přidáno: 16. 12. 2018 22:59, autor: Martin Koukal

    Podívejte, jak se povedlo dětem Vánoční tvoření na kroužku Šikovné ruce.


Za kroužek vychovatel Pavel Holkup.


Ježíškova vnoučata

přidáno: 6. 12. 2018 2:39, autor: Martin Koukal

    Ježíškova vnoučata je projekt pro opuštěné lidi v domovech pro seniory. Celý projekt je založen na tom, že senioři mají svá přání a díky lidem, kterým není osud našich seniorů lhostejný, dochází k jejich plnění. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků je pro ně spíše časem prázdnoty než radosti. Nejde jen o dar jako takový, ale především o to, že mnohdy mezi dárcem a obdarovaným vznikne i určité pouto. Dárci se vracejí na návštěvu a zpříjemňují tak jejich osamělé dny. Senioři mají pocit, že nejsou sami, opuštěni a že je někdo, na kom jim stále záleží.

Školní klub se rozhodl, že o těchto Vánocích udělá někomu radost. Zapojili jsme se do projektu Ježíškova vnoučata. Na webových stránkách www.jeziskovavnoucata.cz jsme si vybrali paní Ivanku Černou z pečovatelského domu Planá nad Lužnicí, která si přála detektivní knihu. Děti plnily přání ve středu 5. prosince. Donesly pět detektivních příběhů v knižní podobě a školní kalendář na rok 2019. Paní Ivanka měla velkou radost, že si nestačila otírat oči od slz. Děti ji také pozvaly do našeho školního klubu. Těšíme se na milou návštěvu!
 
Pojďte společně měnit životy lidí, kterým chybí naše pozornost a pohlazení. 

FOTO

Školní klubMikulášská nadílka

přidáno: 6. 12. 2018 2:31, autor: Martin Koukal

Do školy a školky i letos zavítal společně s čerty a anděly na návštěvu svatý Mikuláš. Ve všech třídách odměnil bonbony a perníčky z firmy REJ děti za dobré chování a trochu postrašil ty, kterým se občas dobré chování nedařilo.

FOTO

Příští rok se celá tlupa svatého Mikuláše těší opět na viděnou!


1-10 of 1377