Aktuality


Hudební workshop ve školní družině aneb zážitkové hraní na šamanské bubny

přidáno: 21. 3. 2019 6:41, autor: Martin Koukal

    Bubnování na šamanské bubny a intuitivní hra na píšťalu koncovku, to vše nám přijel ukázat a předat zkušenost pan RNDr. D.Cháb, Ph.D. Při představení děti zkoušely různé rytmické ukázky na šamanský buben. Dozvěděly se též zajímavé informace o prezentovaných hudebních nástrojích např. z jakých materiálů byly vyrobeny. Ze vřelého potlesku na závěr bylo patrno, že hra na bubny byla pro děti ze školní družiny zajímavým a nevšedním zážitkem.


Za vychovatele ze ŠD 
Pavlišová Hana, Olivová Ilona


Školní časopis

přidáno: 21. 3. 2019 3:44, autor: Martin Koukal

    Tým našich mladých redaktorů a grafiků přichází po kratší odmlce opět s novým číslem, ale o to více je nabité zajímavými články. Titulka a střed časopisu je věnovan projektu Edison, nemohli jsme opomenout vzácnou návštěvu Mistra světa Martina Šonky, pokračujeme v představování školních kroužků, nadšený grafik a počítačový mág Š.Kobližka vám přináší základní informace o 3D tiskárně. Dozvíte se, kde byli naši žáci na poznávacích exkurzích, jakých dosáhli úspěchů ve sportovních soutěžích, kdo získal titul jihočeský Talent roku nebo jaká jména si vysloužily dřevěné sochy v okolí naší školy.

Za redakční tým Veronika Drdáková


Den otevřených dveří v 1.A

přidáno: 21. 3. 2019 3:39, autor: Martin Koukal

    20. 3. 2019 se konal Den otevřených dveří. Do 1.A zavítaly čtyři maminky, které se s ochotou zapojily do výuky - hrály s dětmi jazykovou hru a pomáhaly jim řešit úkoly na pracovním listě, za což jim děkuji.


Monika Leitnerová, tř. uč. 1.A

https://drive.google.com/drive/folders/16OCiLqwq1Eas3tVSO4dRQ5-IPU4Z8Lhc?usp=sharing

Basketbalový turnaj

přidáno: 21. 3. 2019 3:34, autor: Martin Koukal

    Dne 7.3.2019 se naši žáci zúčastnili basketbalového turnaje 8. a 9. tříd. Ve velmi silné konkurenci, naši kluci nakonec vybojovali krásné 2. místo. 

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!


Filmový producent Jiří Konečný u nás ve škole

přidáno: 19. 3. 2019 8:45, autor: Martin Koukal

    Před jarními prázdninami jsme měli tu čest na naší škole přivítat filmového producenta Jiřího Konečného. Reportáž a fotografie zpracoval Táborský deník, článek naleznete zde.

Martin Koukal


Lyžařský výcvik

přidáno: 8. 3. 2019 4:50, autor: Martin Koukal

    Dnešní den byl ve znamení závodů ve slalomu. Děti dopoledne trénovaly na odpolední závody v jarním počasí. Odpoledne se počasí pokazilo a závod probíhal za deště. Následné vyhlášení výsledků proběhlo před početným publikem přímo pod závodní tratí. 

Jakub Drda


Lyžařský výcvik

přidáno: 6. 3. 2019 5:15, autor: Martin Koukal

    V úterý jsme se věnovali zdokonalování lyžařských dovedností, jako například jízda po hranách nebo smýkaný oblouk. Počasí nám bohužel tolik nepřálo, ale naštěstí nepršelo. Zítra nás čeká lyžování pouze dopoledne. Odpoledne si vyrazíme do bazénu odpočinout.

Jakub Drda

https://drive.google.com/drive/folders/1a5V6FHrv1ORagCndAYfdrdn6RrW3c1M8

Lyžařský výcvik

přidáno: 4. 3. 2019 3:12, autor: Martin Koukal

    Máme první fotografie z lyžařského výcviku!

Rozhovor s koordinátorem programu Edison

přidáno: 4. 3. 2019 2:15, autor: Martin Koukal

    Jedná se o projekt, jenž spojuje mladé lidi a děti odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Zprostředkováváme Vám krátký rozhovor s letošním koordinátorem programu panem učitelem Romanem Proutkovským.

Kdo tento rok naši školu navštívil?

Letos přiletělo 6 zahraničních stážistů ve věkovém rozpětí 19 – 24 let, děvčata byla z Ruska, Turecka, Číny, Brazílie a Indonesie. Z Tchaj-wanu k nám dorazil mladý muž jménem Darren (Yuan, Lun-Da).

Jak dlouho se v Čechách zdrží?

Nejprve měli přípravný týden a dalších pět týdnů navštěvují různé školy v České republice, v každé škole tráví jeden týden.

Mohl bys nám přiblížit, jak taková hodina se stážistou vypadá?

Studenti nám jednotlivě představují svou zemi atraktivními prezentacemi, které jsou přizpůsobené věku žáků, seznamují nás s tradicemi a zvyky dané země, vedou diskuze na různá témata, pro ty menší mají připravené různé hry, písničky nebo tance.

Cizinci tedy komunikují výhradně anglicky, nedokážu si představit, jak taková diskuze v nižších ročnících vypadá…

Každý vyučující anglického jazyka si před příjezdem zahraničních hostů se svými dětmi povídal o zemích. Poté společně shlédli videomedailonky stážistů. Připravili si pracovní listy s jednoduchými otázkami, které jim při rozhovorech pomáhaly. Některé děti jsou zvídavější, kladou otázky, oslovují studenty i na chodbách, fotí se s nimi, navazují přátelství. Někteří žáci jsou ostýchaví a pasivní, ale i ti postupem času ostych ztrácejí a začínají mluvit a komunikovat verbální nebo alespoň neverbální cestou. Zvláště na prvním stupni je velice hezká odezva. Děti jsou ke konci týdne spontánnější a bezprostřední, za stážisty chodí a kontaktují je, nechávají si je podepsat na ruku, společně se fotografují...

Zahraniční studenti každopádně oživují výuku angličtiny, ale všímáš si i jiného přesahu, než je ta prvoplánová komunikace v angličtině?

Ano, v první řadě je to rozvoj jazykových kompetencí, zvyšuje se zájem o studium, ale dost zásadní je i mezikulturní výchova, omezení předsudků, učí se nebát odlišného, rozšiřují si všeobecný přehled. V neposlední řadě je to zvyšování prestiže a zviditelnění školy i města. Takových projektů není v naší republice mnoho, naše škola byla schopna splnit všechna kritéria a do projektu se zapojit. Cizinci v našem malém městě bydlí, stravují se, tráví volný čas a zároveň pro ně společně s ostatními pedagogy připravujeme i večerní kulturní program.


Veronika Drdáková


https://drive.google.com/drive/folders/1E1L8RzZ5OklV2HA4pv0jxe4DCHchB_Qx

Zlatá stuha

přidáno: 4. 3. 2019 0:25, autor: Martin Koukal   [ aktualizováno 5. 3. 2019 5:39 ]

    Ve školním klubu jsme se inspirovali projektem Zlatá stuha - sdílená radost ze čtení. Použili jsme oceněnou knihu z uplynulých ročníků od Terezy Dvořákové - Jak vznikl film. Děti ji přečetly a prolistovaly. Poté nechaly knihu ožít. Vytvořily video s filmařskou tématikou, vyzkoušely si náročnost animace. Vyfotily přes 250 snímků, aby se písmenka rozhýbala. Největší zábava nastala se stínohrou. Zatemnily místnost a pomocí plátna a světla vznikla živá písmena, která byla použita na konec videa. 
    Porota bude hodnotit kreativitu, originalitu a umělecky sdílený zážitek.

Iveta Staňková, vychovatelka ŠK

Školní klub- Zlatá stuha
1-10 of 1399