2. digitální učební den - Den s panem Googlem

přidáno: 3. 3. 2013 7:26, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 5. 4. 2013 0:30 ]
    I letos používáme v hodinách dějepisu produkty společnosti Google. Toho využíváme i při 2. digitálním učebním dni 6. března 2013, kdy ukážeme tvorbu google mapy s možností použití streetwiev a Google Eart. Na projektu se podílí žáci sedmého ročníku. Naše mapy je možnost najít zde. Konkrétní mapa, kterou budeme představovat při videokonferenci v hangoutu (další produkt společnosti Google), se věnuje projektům panovníka Karla IV. Výsledkem tohoto dne bude natočené video, kde žáci z několika škol v České republice, budou prezentovat využití produktů společnosti Google. Program je dost pestrý, těšíme se, že i my získáme nějakou inspiraci z projektů ostatních.
    Bližší informace u Bohuslava Hory.
    Mohli jste s námi sledovat přímý přenos od cca 11.10 h . do 12.15 h. Teď už máme konečné video z 2. digitálního učebního dne. Podívejte se společně s námi na využití aplikací Google v jednotlivých školách. Níže najdete jednotlivé práce žáků ze zúčastněných škol. Od 13. minuty 24. vteřiny se objeví žáci 7. ročníku, kteří prezentovali jeden z Google nástrojů, který jsme použili v hodině dějepisu.

Odkazy na materiály z jednotlivých škol:
    Všechny souhrnné informace na portálu RVP.CZ.

O projektu píše i časopis Školství.

2. digitální učební den v ČR - 6. března 2013