5. ročník DLD - byli jsme opět při tom

přidáno: 22. 2. 2016 4:01, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 23. 2. 2016 5:57 ]
    Že se v naší škole při výuce využívají smysluplně technologie, to už víte. Každý rok se účastníme DLD, tedy digitálního učebního dne. Ten je oblíben především na školách v celé Americe. Na mapě Evropy je značek účastníků žalostně málo, proto nás těší, že už po páté jsme při tom. Živě vysíláme. Letos to „živě“ moc nebylo. V našem okrese 17. února 2016 zrovna probíhaly jarní prázdniny, proto bylo nutné vystoupení předtočit.

I předtáčení probíhalo jako experiment. Nejdříve bylo nutné připravit si výstupy. Od Vánoc jsme v osmém ročníku pracovali na tématu francouzské revoluce, tvořili jsem knihy v Book Creatoru a s tím jsem se hodlali pochlubit spolužákům v jiných částech České republiky, letos dokonce i na Slovensku.
    Dvojice Simona Matoušková a David Žalud to zvládli s přehledem. Připravili si sdílenou prezentaci v rámci sdílených dokumentů Google, připravili si povídání a vyzkoušeli jsme společně i natáčení. Tentokrát byly v hlavní roli iPad, MacBook a program AirServer. Program zajistil spojení obou zařízení. Obraz se přenášel z iPadu do MacBooku, na MacBooku se nahrával zvuk. Proto měl původně zvuk trochu zpoždění za obrazem. Díky p. M. Khasovi, učiteli ze ZŠ Staňkov v Plzeňském kraji, se nám tento drobný nedostatek povedlo nakonec odstranit a na výstupu nic nepoznáte.
    Na stránkách učitelského sdružení GEG Učte s námi se můžete podívat na jednotlivé výstupy.

osmáci, S. Matoušková, D. Žalud a Bohuslav Hora, učitel dějepisu