Abychom neodradili děti od učení

přidáno: 14. 1. 2016 6:50, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
    V podvečer 13. ledna 2016 se sešla přibližně padesátka dospělých v klubu Základní školy Planá nad Lužnicí, aby si vyslechla vystoupení PhDr. Jany Nováčkové a Soni Rýdl o vzdělávání, známkování a vůbec o roli nás dospělých ve vzdělávání našich dětí. Vystoupení bylo určeno především pro rodiče budoucích školáků, ale i pro ostatní zájemce z řad rodičovské a učitelské veřejnosti.

Po odborném úvodu následovala diskuze, padaly rodičovské otázky i na vedení školy - Mgr. Hanu Vellánovou. Na rodičovské dotazy odpovídali i učitelé z plánské školy. Příjemné setkání jsme kolem 19. hodiny ukončili ukázkou psaní písma Comenia Script, se kterým máme ve škole šestiletou zkušenost.
    Závěrem setkání vyjádřila skupina cca 17 rodičů zájem o slovní hodnocení budoucích prvňáků.

Bohuslav Hora, zástupce ředitele