Aby se odpady rozpadly - Den Země

přidáno: 23. 4. 2018 14:08, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 23. 4. 2018 14:12 ]

Video na YouTube

Téma odpadů dominovalo letošnímu Dni Země. Naše skupina měla za úkol na vybraná témata reagovat uměleckými prostředky s využitím postupů současného umění a nadsázky. Pozornost si získala témata: odpadky v lese, problematika automobilů ve městech, znečištění řek, „smrad", který odpadky vydávají.
Žáci našli mnohá zajímavá a osobitá řešení. Můžete nahlédnout do fiktivní reportáže, která varuje před narůstajícím množstvím plastů.
    Problém odpadků v krajině by jistě vyřešil mobilní koš, který by vás všude doprovázel. Při řešení problematiky aut ve městě žáci využili komunikativní metodu ve veřejném prostoru, a pokud otázku nesmyl déšť, můžete přidat svou odpověď i vy. Pro představu, jak objemný je odpad pet lahví, spotřebujeme-li jednu láhev denně, jsme toto množství nakreslili na chodník, výsledek nás zaskočil... Pokoušeli jsme se udělat mapu, jak moc které odpadky zapáchají, ale v této oblasti jsme se výsledku nedobrali - máme tedy výzvu napříště.

Za tým Aby se odpady rozpadly Eva Volfová