Advent v Drážďanech

přidáno: 5. 12. 2014 3:35, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 11. 12. 2014 4:36 ]
Canalettův pohled na Neumarkt - http://goo.gl/TbdlPa
    Na 6. prosince 2014 jsme si připravili pro zájemce z řad žáků a rodičů zájezd do německých Drážďan - metropole spolkové země Sasko. Vyrážíme v 6.00 h. od školy v Plané nad Lužnicí. Je možné si stáhnout plánek města s vysvětlivkami. V sobotu se koná v Drážďanech Štolová slavnost - průvod vychází v 11.00 h. ze Zámeckého náměstí na drážďanský Altmarkt. Průvodem se veze obří štola - symbol předvánočních Drážďan. Bude slavnostně naříznuta nožem o délce 1,6 m. Drážďanská štola není jen tak ledajaká, je zapsaná v Guinessově knize rekordů, ta loňská vážila 4246 kg. Na slavném Štrýcelmarktu je možné shlédnout Vánoční krušnohorskou pyramidu, obří adventní kalendář, podívat se na perníkovou chaloupku a podobné předvánoční atrakce.
    Vyrazíme také do Zwingeru - určitě chcete vidět Sixtinskou madonu, Canalettovy pohledy na Drážďany v 18. století a další velmi hodnotné obrazy sbírky Staří mistři, budete si moci projít obrovskou sbírku porcelánu a prohlédnout si barokní areál Zwingeru. Pokud budete pozorně poslouchat, zaslechnete také tóny drážďanské porcelánové zvonkohry. Projdeme se po „balkónu Evropy“, zamíříme do míst, kde byl uplácán první evropský porcelán, vyrazíme na kopuli kostela Frauenkirche, který je symbolem znovuzrození města po jeho zničení na konci 2. světové války.
    Po návratu určitě očekávejte naše dojmy a fotogalerii.

Všichni jsme se vrátili v pořádku, v autobusu nám zbyly nějaké věci. Pokud postrádáte něco ze svého oblečení, najdete to u pořadatelů zájezdu. Fotky jsou doplněny a
máme sestříhaný i krátký film. Atmosféra předvánočních Drážďan byla neopakovatelná, lidí mnoho. Stačí si přečíst statistiku z loňska - 150 000 lidí na štolovém dni. Letos tam podle pořadatelů bylo lidí více. Bylo to poznat. :) Ale snad to neubralo nic z kouzla tohoto nádherného města.

Jeden interaktivní pohled na Zwinger od účastnice zájezdu Petry Boháčkové.

Video YouTube

Bohuslav Hora