Atletické medailové žně

přidáno: 18. 6. 2018 5:25, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Minulý týden byl pro všechny základní školy v okrese Tábor ve znamení královny sportu - atletiky. V úterý 12. a ve čtvrtek 14. června 2018 se konala okresní atletická olympiáda II. stupně a ve středu 13. června 2018 pak atletický přebor Táborska I. stupně. Nutno dodat, že sportovní klání zejména pak ve středu probíhala za velmi nevlídného deštivého počasí a všichni zúčastnění závodníci zaslouží absolutorium. Velmi rád Vám sděluji, že naše škola na těchto závodech vůbec nehrála druhé housle, ba naopak.
    Žáci I. stupně obsadili v celkovém pořadí všech okresních škol (28 škol) senzační 4. místo a do Plané přivezli neskutečných 12 medailí. Nejůspěšnějším atletem naší školy se stal žák 5. ročníku Marek Eremiáš, který získal zlatou medaili v běhu na 50 metrů a bronzovou medaili ve skoku dalekém. Také dvě medaile shodně bronzové získala žákyně 4. ročníku Tereza Šůnová , a to ve skoku dalekém a v běhu na 50 metrů. Její mladší sestra Barbora získala také bronzovou medaili v hodu kriketovým míčkem. Druhou zlatou medaili vybojoval žák 4. ročníku Radim Kalina v hodu kriketovým míčkem. Jeho spolužák ze čtvrtého ročníku Nazarii Fulei si vyskákal stříbrnou medaili ve skoku dalekém. Další bronzovou medaili z promáčeného pískoviště vylovila žákyně 3. ročníku Veronika Bubníková. Její spolužačka Daniela Benedeková si odnesla stříbrou medaili v běhu na 50 metrů. Na vytrvaleckých tratím jsme vybojovali střbrnou medaili díky Lukáši Vavřincovi a bronzovou medaili si vyběhal Martin Kouba. Naši poslední medaili získala žákyně 3. ročníku Nikola Šedivá, která si z hodu kriketovým míčkem odnesla medaili stříbrnou. S celkovou bilancí 2 zlatých, 4 stříbrných, 6 bronzových medailí a dalších bodovaných umístění jsme obsadili mezi školami celkové 4. místo.
    Žáci II. stupně již tak úspěšní nebyli, ale v konkurenci 24. okresních základních škol obsadili nakonec velmi krásné 14. místo a do Plané přivezli kompletní sadu medailí. Naším nejúspěšnějším atletem se stal Ondřej Hornát, který ovládl soutěž mladších žáků v běhu na 800 metrů. Dále se výrazně podílel na zisku stříbrné medaili pro mladší žáky ve štafetě 4x60 m, která běžela ve složení Ondřej Hornát, Jakub Baťha, Karel Žatecký a Martin Vysušil. Bronzovou medaili získala ve skoku dalekém Aneta Skaláková.
Všem našim atletům děkujeme za jejich vzornou reprezentaci a medailistům gratulujeme k jejich úspěchům.

Miloš Veselý