Babičko, jaké to bylo kdysi ve škole

přidáno: 1. 11. 2018 1:20, autor: Martin Koukal
Jsme rádi, že naše pozvání do prvních tříd přijala paní Springerová a pomohla nám s odpovědí na tuto otázku. A dozvěděli jsme se ještě mnoho dalších zajímavostí, např. jak vznikla naše škola, kolik dětí bylo v jedné třídě, které předměty se vyučovaly v prvním ročníku, co je to "krasopis", co si žáci nosili na svačinu. Paní Springerová dětem ukázala své výkresy, ručně vyšívané kapesníčky, zástěry a polštáře, dřevěný penál, počítadla. Vysvětlila dětem, jak se dříve psalo, třeba i křídou na malou dřevěnou tabulku.  Zajímavostí byl i 100 let starý talířek s rytinou. Závěrem paní Springerová přečetla pohádku O myšce a jitrničce a rozdala dětem sladkou dobrotu.

Velmi děkujeme paní Springerové za poutavé vypravování, za její čas a ochotu podělit se s námi o své vzpomínky na školní léta.
Více ve fotogalerii.

Žáci 1. A a 1. B, H. Hribová a M. Leitnerová