Aktuality‎ > ‎

Bádací dějepis v 8. ročníku

přidáno: 25. 10. 2016 5:39, autor: Bohuslav Hora

Video YouTube


    25. října 2016 jsme dvouhodinu dějepisu v 8. ročníku začali ukázkou popravy. Nebyla to poprava ledajaká, ale královská. Film se jmenoval Zabijte krále. Kdo si dovolil sáhnout na korunovanou hlavu? Kde to krále popravili? A důvod popravy? S těmito otázkami jsme vklouzli do problematiky anglických dějin a připojili ještě dějiny ruské - vláda cara Petra I., k tomu jsem připojili ještě osmanskou říši.
    Vše jsme měli naplánované v Classroomu. Jen jsme doplnili jména vedoucích týmů, zopakovali si zásady práce v týmech, stanovili čas a mohli jsme začít. Ještě jedna otázka vyvstala. V čem budeme na iPadu tato témata zpracovávat, aby to bylo atraktivní a bavilo to nás i spolužáky, které máme oslovit. Výběr je volný, ale je nutný probrat s učitelem, dohodnout se. 
    K dohodě došlo ve všech případech, dohodli jsme se s některými i na jejich týmovém posunu. Dohodnuta byla také kvalita práce. Nakonec máme zajímavé výstupy, které si musíme prostudovat. Většina výstupů byla zaslána e-mailem nebo pomoci AirDropu - to vše už umíme bez problému obsluhovat. 
    Pokud něčemu neporozumíme, máme k dispozici učebnici a spousty zdrojů v dalších knihách, filmech a na internetu. Jak se nám vše povedlo, posuďte sami. Naše práce má stoupající úroveň.


osmáci a Bohuslav Hora, učitel dějepisu
Comments