Badatelský dějepis v sedmičce

přidáno: 29. 3. 2016 10:29, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Video YouTube

29. března 2016 nás čekaly v dějepisu v obou třídách zajímavé otázky. Proč se našim zemím říkalo království dvojího lidu. Kdo se skrývá pod jménem Ladislav Pohrobek a na jakou záhadnou chorobu zemřel? Kdo byl po staletí z této smrti neprávem obviňováň? A ještě nás zajímala další vládnoucí dynastie na českém trůnu - Jagellonci, kterým se v českých zemích nesprávně říká Jagellonci.

Sedmáci si mohli vybrat aplikace, ve kterých odprezentují zjištěné informace. Jedinou podmínkou bylo sdílení. Vyrábíme si vlastní pomůcky, které nám slouží k opakování, učíme se pracovat s technikou.
    Výstupy byly zpracovány v Book Creatoru, ve Vidře, také se objevily výstupy v myšlenkových mapách. Jeden příklad v Poppletu a jeden dokonce papírový. I tento papírový výstup byl nakonec sdílen - v iPadu máme fotoaparát, dokážeme fotku poslat pomocí služby AirDrop a už nahráváme na Google Disk, sdílíme.
    Jedna skupina si řekla o práci na Linoit nástěnce, kam pro spolužáky připravila základní informace.
    Jak se nám vše podařilo se můžete podívat do našich výstupů, nebo přímo do týdenního plánu.

sedmáci a Bohuslav Hora - učitel dějepisu