Beseda s fotbalovými rozhodčími ve školní družině

přidáno: 3. 4. 2017 8:17, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Ve čtvrtek dne 30.3.2017 si přijely popovídat s dětmi ze ŠD v Plané nad Lužnicí fotbalové rozhodčí – Lucie Ratajová a Dagmar Žáková. Přivezly dětem ukázat moderní pomůcky pro rozhodčí, odpovídaly na otázky a na závěr rozdaly dětem fotografie a plakáty slavných českých fotbalistů. Děkujeme oběma rozhodčím za příjemně strávené odpoledne.

A zde stručné informace k oběma úspěšným ženám:

Lucie Ratajová
    3 roky hrála 2. ligu žen za obec Drachkov (okr. Benešov). Po skončení hráčské kariéry aktivně působí jako rozhodčí ve fotbalu (od roku 2005). Od roku 2009 je vedena na Listině FIFA jako mezinárodní asistent rozhodčího. Od r. 2012 je vedena na Listině profesionálního fotbalu. Kariéra: 2011 Finále Ligy mistrů žen, 2012 MS U17 Azerbajdžan, 2013 ME žen Švédsko, 2014 MS U17 Kostarika, 2014 MS U20 Kanada, 2015 MS žen Kanada, 2016 LOH Rio. Dále od roku 2016 působí jako národní instruktor rozhodčích a delegát utkání v krajských soutěžích. Zaměstnání: Policie ČR.

Dagmar Žáková
    Jako rozhodčí ve fotbale působí již 16 let (od svých 18 let). Ve 24 letech získala mezinárodní odznak asistenta rozhodčího (vedena na Listině FIFA). Následně na půl roku přerušila činnost a svou činnost na mezinárodní úrovni již neobnovila. Po krátké pauze se vrátila do fotbalu a působí jako rozhodčí v 1. lize žen. Dále je členem řídící komise pro Čechy-FAČR. Zaměstnání: Středočeský krajský fotbalový svaz se sídlem v Praze (administrativní pracovnice).

Za školní družinu Marcela Benešová, vychovatelka ve ŠD