Besedy v rámci primární prevence

přidáno: 24. 2. 2013 11:34, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 24. 2. 2013 11:35 ]
    V pátek 8. března 2013 proběhnou na naší škole besedy z různých oblastí primární prevence od občanského sdružení Theia z Českých Budějovic. Jedná se o neziskovou nestátní organizaci, jež poskytuje odbornou pomoc osobám, které se ocitli v obtížné životní situaci. Zároveň se však věnuje primární prevenci sociálně patologických jevů na školách, realizovaných v rámci projektu „Zlepšení rovných příležitostí dětí a žáků v Jihočeském kraji“, registrační číslo CZ.1.07/1.2.15/01.0032.
    Pro 1. ročník je určen program Bezpečný start do školního života, zaměřený na vztahy v kolektivu, jejich posílení a vztah vůči autoritám. 5. třída se může těšit na Nebezpečí šikany. V 6. ročníku navážeme besedou o Kyberšikaně a virtuálním světě. 8. ročník čeká Extremismus a výtržnictví ve spolupráci s Policií ČR. Na závěr je připravena beseda pro 9. ročník Extremismus a gangy.
    Věřím, že nabídka je zajímavá a vzbudí zvědavost i u žáků.

Šárka Volčková