Časová přímka - Timeline 3D

přidáno: 18. 6. 2014 2:33, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 18. 6. 2014 3:02 ]
    Poslední letošní práce s prima žáky osmáky proběhla v pátek 13. a v úterý 17. června 2014. Předhodil jsem téma opakování. No to bude nuda - čtu z očí žáků. Ale nebude, nebojte se, zkusíme to jinak. Mám tu iPady a v nich zajímavou aplikaci Timeline 3D. Opravdu to bude ve 3D. Budeme bádat, budeme se učit slovíčka v angličtině, protože ovládání aplikace v češtině není. A už tvoříme týmy, máme vůdce, potřebujeme stahovat obrázky - bezpečné jsou ve wikipedii - licence obrázků, potřebujeme myšlenku naší časové přímky - téma. Tak to už všechno máme. Ukážeme si, jak to může vypadat -v aplikaci je jedna časová přímka vytvořená Zoo Babies.
    A nastává tvoření, nestíháme v časovém limitu, zvoní. Nevadí, to zvládneme ještě v úterý včetně prezentace. A přesně tak to dopadlo. Na některých týmech bylo vidět, že přípravu podcenily, že místo poslouchání instrukcí při ukázce se bavily. Takže příště to musí být jinak. Jasně. Chyby? No jasně, že tam jsou, ale chyba je prostředek učení.
    A výsledky práce - export proběhl do PDF - ten zůstal na mně, ono to bádání není zas tak časově jednoduché, takže 3D časovou přímku neuvidíte. Jedině, že se stavíte na nějaké naší hodině v září. Určitě Vás rádi přivítáme.
    Krásné prázdniny, osmáci. :)

Vynálezy
    Národní divadlo - učitelský příklad