Chvíle s římskými památkami

přidáno: 25. 6. 2017 13:01, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 25. 6. 2017 13:05 ]

Video YouTube

Je to tu, konec školního roku 2016-2017. V šesťáckém dějepisu končíme dějinami starověkého Říma. Nejdříve lepíme základ všech římských památek - valený oblouk, zkoušíme jeho papírovou pevnost. Letos to máme domluvené až do sedmácké fyziky - prý na oblouku nacvičíme rozklad sil - přijdu se také podívat, člověk se má učit stále. Ne všem se lepení daří stejně, ale to nevadí, i lepení papírových modelů chce cvik.

Prohlížíme fotografie římských památek v učebnici. Půjdeme si najít obrázky na Google, z učebnice fotit obrázky nemůžeme - autorská práva. A i na internetu platí autorská práva, letos jsme to spolu se šesťáky v béčku cvičili často. Umíme si najít fotky, které můžeme použít. I v jiných předmětech jsme použili aplikaci ChatterPix, jednoduchá, přehledný postup, jen jsme omezeni 30 sekundami. Takže si musíme vytvořit scénář, ověřit do něj informace, nacvičit výslovnost jmen - to se nedaří všem - ale chyby jsou tu proto, abychom se poučili.
    Vzhůru namlouvat - rozmlouvat naše římské památky. Už umíme i respektovat to, že když se nahrává, tak ostatní jsou v klidu. To je prima. Obrovský pokrok, šesťáci. Tak ještě použít AirDrop a poslat výstup do učitelského iPadu. Máte? výborně, ještě je čas. Chcete další památku, pokračujte.
    A to jsme si ještě stihli pormítnout krátký film z rekonstrukce věčného města z roku 302 n. l. v rámci projektu Rome reborn a provést sebehodnocení s hodnocením. Podívejte se také. I na náš film sestříhaný v iMovie.
    Díky, šesťáci z béčka, byl to prima školní rok, hodně jsme se toho vzájemně naučili. Krásné prázdniny a v září 2017 na shledanou v naší dějepisné učebně.

Bohuslav Hora - učitel dějepisu