Chystáme se na zahraniční výjezdy - Erasmus+ Moudře jíst

přidáno: 24. 2. 2016 2:01, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 24. 2. 2016 2:03 ]
    Šesťáci se chystají na první zahraniční výjezd v rámci projektu Erasmus+ Moudře jíst. Více o tom uslyšíte - přečtete si od organizátorů projektu. Prvňáci za asistence šesťáků v lednu 2016 posnídali a při tom zjistili mnoho zajímavých skutečností. Šesťáci 23. února 2016 navštívili dílny o potravinách v plzeňské Techmánii - budeme se tomu věnovat v jiném článku. A osmáci svoje mladší spolužáky šesťáky na jejich cesty do zahraničí vybavili upoutávkami na téma „Co nás spojuje?“ Na upoutávkách jsme pracovali v osmém ročníku při hodinách dějepisu průběhu ledna a února 2016.
    Nejdříve práci ve třech skupinách předcházel brainstorming. Co všechno můžeme mít společné? A o které jde státy? Vše jsme si vysvětlili, začaly padat první nápady, které jsme zapsali do tabule. Ukázali jsme si v iMovie Upoutávky - jednoduché. Dodám příběh a obrázky. O vše další se stará aplikace. Pozor na autorská práva k obrázkům. Umíme si je vyhledat v rámci vyhledávače Google.
    A jak budou rozumět spolužáci z Řecka, Španělska, Rumunska a Bulharska naší češtině? Správný dotaz. Tak si naši upoutávku přeložíme i do angličtiny. Za pomoc s angličtinou děkujeme vyučujícím anglického jazyka. Ještě nám schází jedna anglické verze, ale tu snad dodáme co nejdříve.
    A vy se můžete podívat s námi na naše upoutávky. Co nás spojuje?

osmáci a Bohuslav Hora - učitel dějepisu