Co jsme se dozvěděli o pravěku

přidáno: 19. 1. 2018 2:27, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 19. 1. 2018 3:08 ]

Video na YouTube

Stejný nápad, jiní žáci, jiné zážitky z pravěku. Jednou větou o pravěku. Měli jsme výhodu. Někteří spolužáci už pracují se zeleným plátnem v rámci činnosti školního klubu. Vysvětlili jsme si princip fungování zeleného plátna a klíčování na něj. Budeme jako v televizním studiu.

Určitě si ale musíme připravit scénář a organizaci. Nejdříve skupinách vymyslet otevřené otázky a odpovědi na ně - věty, které budeme říkat. Žáci si připravovali při suplované hodině a dali tomu i příběh. Jedna ze žákyň třídy vlastně neví, o čem ten pravěk byl! Tak mi ti to zopakujeme. Věty máme také připravené. Jdeme do jedné zkoušky, protože nás tlačí čas. Upravujeme lavice ve třídě a už se řadíme. Ještě iPad a kamera, natáčíme, upravujeme výřez našeho videa. A jedeme na ostro.
    Někteří se ještě stydí, něco se nedaří, nevadí, vyřízneme. Pak už zbývá jen naklíčovat obrázky, přidat titulky a zvuky, u někoho posílit jeho povídání. Příště naši práci opět posuneme dál, protože jsme si vše rozebrali. Podívejte se s námi na naše video. Naše opakovací dějepisná hodina.

šesťáci z béčka Bohuslav Hora, učitel dějepisu