Aktuality‎ > ‎

Dějepisné výpravy s Green Screen a aplikací This

přidáno: 26. 1. 2017 11:03, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 27. 1. 2017 10:58 ]
    Když se v dějepisu zabýváme historickými památkami, jdeme se vždy přímo na ně podívat. Dnes máme k dispozici internet, mapy, dokonce satelitní i s procházkou přímo kolem památek. Hledáme základní stavební prvky příslušných slohů, popisujeme si je - používáme aplikaci This, znovu oživujeme pojmy, někdy máme také čas pracovat s klíčovacím plátnem, natočit si i video.
    To se nám povedlo dnes - 26. ledna 2017. Pracovali jsme v několika skupinách. V jedné třídě jsme dnes díky velké nemocnosti měli tři třídy. Sedmáci z áčka zprostředkovávali sedmákům z béčka jejich poznatky o gotice, zvládli jim ukázat i pracovní list se samolepkami - aplikace Stick Around. A protože studium šlo velmi rychle, vrhli jsme se do popisování reálných obrázků památek z internetu v aplikaci This. Áčáci to už umí, tak fungují chvíli jako učitelé.
    Šesťáci z áčka si studují kapitoly z učebnice o starověké Mezopotámii, jdu se ptát, kdeže ta Mezopotámie vlastně je, jestli to je stát atd. Šesťáci mají nastudováno, reagují celkem přesně. Ještě jim chybí dvě stránky, opět se pohrouží do studia učebnicových kapitol.
    My se sedmáky jdeme ukázat, co umíme na zeleném klíčovacím plátně. Nejenže se umíme vyfotit v Kutné Hoře a při tom jsme ve třídě, natočíme si rovnou klip. A to zaujme i šesťáky. Prý jestli by se mohli také někde vyfotit. OK, tak si řekněte, jakou fotku zvolíme. Pyramidy, sfinga, krajina v Mezopotámii. Máme hotovo, dvouhodina končí.
    V další dvouhodině se 6.B máme připravené prezentace výstupů čtyř týmů. Dneska zvládneme jen dva týmy - egyptský a mezopotamský. A jednu fotku na zeleném klíčovacím plátně. Egyptský tým si přeje vyfotit se před egyptskou nástěnnou malbou. Obrázek jsme našli, dali dohromady i autorská práva a fotka je na světě. Vy se můžete podívat do naší fotogalerie. Přístě pokračujeme, chybí nám fotka s kamenným sloupem a Chamurappiho zákoníkem, prezentace indického a čínského týmu i s fotkami. Už se moc těšíme.

šesťáci a sedmáci z áčka i béčka a Bohuslav Hora - učitel dějepisu
Comments