Den na Pařížské mírové konferenci

přidáno: 30. 9. 2014 13:59, autor: Bohuslav Hora   [ Aktualizováno 2. 10. 2014 7:26 uživatelem Bohuslav Hora ]

Video YouTube

Prostudujte si sami. Kolikrát jsme tuhle větu slyšeli, když jsme se měli něco naučit. My jsme k tomu dnes - 30. září 2014 - přistoupili v 9. ročníku trochu jinak, a přeci jsme studovali sami, jen to bylo ve skupině a s trochu jiným zázemím. Nejdříve jsme si museli rozdělit role. Pravda, po dvou měsících to nebylo to pravé jako na konci školního roku, když jsme měli všechno nacvičeno. Jako informační východisko nám sloužila učebnice dějepisu, k ní přibylo několik QR kódů, které nás odkázaly k internetovým zdrojům. Načítalo se pomocí iPadu a aplikace Qrafter Pro. Kdo chtěl, vyzkoušel i mobilní telefon a prověřil své ověřené stažené aplikace, co na tom, že šlo o Android. Aspoň víme, že to funguje napříč hlavními operačními systémy. Důležité bylo vybrat důležité, ověřit informace, zaznamenat je do časové přímky v sešitu.

A pak už se natáčelo. Dvě skupiny v aplikaci iMovie vyráběly upoutávky na tuto událost, které by se daly pustit před večerním filmem v kině nebo v televizi. Další dvě skupiny se rozjely přímo do Paříže a natočily klip do večerních Událostí nebo Zpráv - podle toho, kterou televizní stanici sledujete. poslední dvě skupiny se rozhodly natočit rozhovor na ulici a doporučení před testem.
    Některým zbyl ještě také čas na další QR kódy - do nich byly ukryty informace o dokumentech, které použijeme v příštích hodinách - budeme prožívat vznik Československé republiky. Ale o tom zase někdy příště.
    Stihli jsme ještě vše shrnout a krátce zhodnotit.

žáci 9. třídy a Bohuslav Hora, učitel dějepisu

Video YouTube