Den válečných veteránů

přidáno: 9. 11. 2017 2:24, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
    Na začátku školního roku jsme s deváťáky opakovali události 1. světové války, připomněli jsme si i blížící se sté výročí konce válečných operací, i den, kdy byla válka ukončena - 11. 11. 1918 v 11.00 h. Rozhodli jsme se, že připomeneme tento den i ostatním žákům - šesťákům - protože se o pomník právě zajímají v rámci svého výzkumu - učí se na pomníku badatelským metodám, sběru dat a jejich třídění - a sedmákům - ti o pomníku bádali loni, a natočili zajímavé filmy, zúčastnili se exkurze do ateliéru sochaře J. V. Duška a natočili o této cestě filmy - můžete si prohlédnout v tomto příspěvku.
    Z různých organizačních důvodů jsme museli přesunout připomínku Dne válečných veteránů na 9. 11. 2017 o velké přestávce. Zástupce žáků 9. ročníku spolužákům z nižších tříd připomněl, proč jsme se sešli, a požádal přítomné, aby k pomníku zapíchli makový květ - symbol tohoto dne.
    Nebojte se, máme dohodnutý i úklid - v pondělí bude vše tak, jak má být. My totiž dohody ctíme.

žáci 9., 6. a 6. ročníku a Bohuslav Hora, učitel dějepisu