Digital Learning Day

přidáno: 29. 2. 2012 22:42, autor: Bohuslav Hora   [ Aktualizováno 20. 9. 2012 8:36 uživatelem Bohuslav Hora ]
    1. března 2012 se žáci 7.A připojí k několika školám v ČR a pomocí videokonference představí svou práci na téma „Jídlo 100 krát jinak“. Protože jsme v hodinách dějepisu pracovali s mapami na Google, připravili jsme si mapy, na kterých chceme ukázat, odkud se dováží ovoce a zelenina na náš stůl ve školní jídelně. Celá akce propukne v 11.45 h. Tým našich žáků přijde na řadu v deseti minutovém bloku od 12.15 do 12.25 h. Držte nám palce. Výstup bude doprovázet prezentace toho, jak jsem pracovali. Děkujeme za spolupráci také vedoucí školní jídelny p A. Maťhové a sekretářce školy p. L. Blažkové.

Všechno dobře dopadlo, prezentace se nám podařila dle možností a schopností. Ale že to byl adrenalin! :D
    Zaujaly nás minifilmečky ze ZŠ a MŠ v Praze Na Beránku, perfektní práce ze ZŠ Nýřany, sladké a čokoládové prezentace (v Prezi) ze ZŠ Čakovice, kde se pustili také do výroby čokolády. Úžasné webové stránky připravilo Gymnázium Na Zatlance v Praze - prostě Gastrounauti ze Zatlanky. ZŠ Vranovice vytvořila zase instruktážní film, podle kterého si můžete uvařit špagety.

A ještě tu máme článek z Reflexu - napsali o „našem“ dni.

Bohuslav Hora