Dva týdny s rodilými mluvčími

přidáno: 19. 11. 2017 15:32, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Uplynulé dva týdny se ve škole nesly v duchu lekcí angličtiny s rodilými mluvčími. Žáci od třetích do devátých ročníků trávili tři hodiny denně s Američany, dvěma mladými muži a jednou slečnou. Byli to Ben, Mathew a Taylor, kteří přinesli dětem do školy skutečný cizí jazyk spolu s kulturou vzdálené, často vysněné země.
    Děti byly s hodinami angličtiny spokojené, hodnotily celotýdenní aktivitu pozitivně. Zapojovaly se v různé míře, především s ohledem na své schopnosti v angličtině, ale ke konci se snažily být aktivní všichni. Lektoři Mathew a Ben sami také komentovali průběh všech hodin pozitivně. S oběma lektory se nám spolupracovalo velmi dobře, odváděli pečlivě svou práci, učili děti, bavili je, zprostředkovali jim jinou kulturu. Děti si je velmi oblíbily, velmi oceňujeme také to, že byli oba jiného založení a děti měly možnost poznat dvě různé osobnosti.
    Druhý týden s Taylor pokračoval stejným nadšením dětí, které chodily z hodin s nedočkavostí, co přinese další den. Bylo jim velmi líto, že týden uběhl tak rychle. Navázaly s Taylor velmi přátelský vztah. Přestože jejich aktivní znalost angličtiny je na velmi základní úrovni, s potěšením chodily z hodin se slovy, kolik nových slov a vět se naučily. Taylor s dětmi pracovala s největší trpělivostí a dokázala se všemi dětmi navázat kontakt, mluvit s nimi, vysvětlovat jim zákonitosti angličtiny a každé z dětí mělo možnost zažít malé úspěchy. Vedení Taylor bylo naprosto promyšlené, zaujalo děti tématy i způsobem provedení - malováním, porovnáváním, aktivní účastí, hrami. Děti odešly po týdenní zkušenosti nadšeni pro angličtinu a s pozitivním naladěním pro další učení se tomuto jazyku.

Za organizaci R. Němečková