ERASMUS+ Moudře jíst ve finále

přidáno: 29. 6. 2017 3:08, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 29. 6. 2017 3:13 ]

Poslední aktivitou v našem dvouletém projektu Erasmus+ Eat Wise, které se účastnili v různé míře žáci naší školy, bylo vytvořit tři desatera jako doporučení pro nás všechny, jak žít zdravěji a naplňovat myšlenky udržitelnosti. Zakončení celého dvouletého období usilovné práce na projektu vyvrcholilo desatery - stravování, nakupování a třídění, ve skutečnosti je to však rekapitulace všeho, co se žáci dozvěděli, vyzkoušeli, poznali, uvědomili si během projektových aktivit. V rámci projektu někteří žáci navštívili své vrstevníky v partnerských školách v zahraničí, kde měli možnost srovnání toho, jak žijí lidé v jiných zemích.     Právě během poslední návštěvy v bulharské Sofii vznikly první verze zmiňovaných desater, jejichž konečnou podobu jsme dokončili v posledních týdnech. Právě nyní mají všichni možnost se s nimi seznámit v elektronické podobě zde.
    Tímto bych na závěr celého projektu chtěla poděkovat všem dětem a kolegům, kteří se na jeho realizaci podíleli. Zároveň mé díky patří také spolupracujícím rodičům, odborníkům, organizacím, kteří nám velkou měrou pomohli dovést projekt do zdárného konce.

Romana Němečková

Veškeré informace o projektu ERASMUS+ Moudře jíst najdete v záložce Projekty - ERASMUS+ Moudře jíst.