Erasmus+ Moudře jíst v Rumunsku

přidáno: 14. 5. 2016 11:11, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 21. 5. 2016 12:50 ]

Naši žáci vyrazili v sobotu 14. 5. 2016 do Rumunska. Průběžně Vás budeme informovat o tom, kde se nacházejí a co zažívají. Určitě se objeví i nějaká fotografie. Tentokrát je doprovázejí p. učitelky R. Němečková a L. Novotná.

Sobota 14. 5. 2016 - zpráva z 11.46 h. - Sedíme v letadle a odlétáme. Zpráva z 16.27 h. - Jsme v Bukurešti. Zpráva z 20.58 h. - Dětem se nechce spát, tudiž nespí nikdo. Výhodou je, že nespí ani řidič. Děti začaly utrácet kapesné, naštěstí je po výplatě. :) Zpráva z 23.05 h. - Všichni dojeli do města Galati a jsou ubytováni v rodinách a v pořádku.

Neděle 15. 5. 2016 - z mailu - Vyrazili jsme na letiště brzy ráno v sobotu 14. 5. 2016, abychom byli s předstihem na letišti. První překážkou bylo hodinové zpoždění na odletu, ale všichni jsme udělali zkušenost, že čas se na letišti měří buď na dlouhé čekání nebo maximálně urychlený přesun mezi terminály při přestupu. Lety proběhly velmi poklidně a na závěr už jsme jen přečkali více než tříhodinovou cestu místním autobusem. Děti se setkaly s hostitelskými rodinami lehce před půlnocí, ale všechny plny očekávání přečkaly první noc. Romana Němečková
Z mailu 15. 5. 2016 - Ráno jsme se s našimi dětmi a jejich hostiteli sešli ve škole. První dojmy z rodin byly pozitivní. Děti se dobře vyspaly, ve škole se o ně starali jejich hostitelé. Po uvítacím ceremoniálu jsme se potěšili národními tanci v podání hostitelů a hudebním vystoupením. Ochutnali jsme potraviny tohoto kraje a ve smíšených mezinárodních týmech se účastnili různých aktivit. Odpoledne děti trávily s rodinami. R. Němečková

Pondělí 16. 5. 2016 - zpráva z 22.00 h. - Ahoj všichni, tak zase píšeme. Dnes byl pro všechny náročný den. Už od samého rána jsme měli spoustu práce. Hned u dveří jsme si sdělili novinky. Co patří mezi ranní důležité informace? Co kdo měl k večeři, jaký byl večerní program a jiné zajímavosti. Pak už přišlo rozdělení do skupinek. Jednotlivé týmy procházeli různé třídy prvního a druhého stupně, pracovali se žáky místní školy, dopoledne i odpoledne. Před polednem jsme ještě všichni byli na návštěvě pravoslavného kostela, kde nám pop ukázal kostel, který si postavila místní komunita. Patří sem i krásná zahrada, kde byla svačina. Účastníci jednotlivých států zasadili bylinky. Spolu tak vytvořili mezinárodní bylinkovou zahrádku. Důležitým bodem dne byla prezentace výsledků práce žáků naší školy v projektu Erasmus+ EAT WISE.

Úterý 17. 5. 2016 - zpráva z 22.20 h. - První aktivitou dnešního dne byla návštěva fakulty potravinářského inženýrství v Galati. Navštívili jsme specializované laboratoře mlékarenství, masného průmyslu a pivovarnictví, dostali jsme se přímo do výrobního procesu, ochutnali jsme vzorky konečných produktů. Prohlédli jsme si výukové prostory střední školy gastronomie a cestovního ruchu. Maraton po exkurzích jsme zakončili ve výrobně chleba, kde na nás čekal příjemný zážitek v podobě zákusků a právě vyndaného chleba z pece. Než si rodiny vyzvedly děti k večernímu programu, stihli jsme nakoupit pár drobností domů a těšíme se na zítřejší poslední den pobytu. Romana Němečková

Středa 18. 5. 2016 - zpráva z 16.40 h. - Ahoj všem doma, dnešní den byl náročný, stejně jako dny předešlé. Vstávali jsme brzy a vydali se na návštěvu školky. Dětičky si připravily program, který nám předvedly, prošli jsme se po školce a už byl čas, abychom se vydali na cestu do botanické zahrady. Program začal prohlídkou akvária. Pak už byl čas na hru. Všichni hledali poklad. Všechny týmy malovaly kameny, které zůstanou v botanické zahradě v Galati. A co teď? Zbývá nám rozlučková párty a zítra lehce po jedenácté letíme domů.
    My všichni zdravíme ještě stále z Rumunska. L. Novotná

Čtvrtek 19. 5. 2016 - zpráva z 6.13 h. - Jsme na cestě do Bukurešti. Zpráva z 11.45 h. - Jsme ve Vídni. Zpráva ze 13.47 h. - Praha. :)

Videa z návštěvy v Rumunsku:

Galați

Jsme na odjezdu - ještě v Praze na hlavním nádraží #zsplananadluznici   #erasmus

Mapa části Rumunska - město Galati Odjíždíme - Praha hlavní nádraží - 14. 5. 2016

Z letadla - 14. 5. 2016 Z neděle 15. 5. 2016

Ve škole - 15. 5. 2016 Ještě z cesty 14. 5. 2016