Aktuality‎ > ‎

Experimentujeme - 14. května 2014

přidáno: 14. 5. 2014 11:42, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 14. 5. 2014 11:50 ]
    S rozšířenou realitou jsme se už potkali při jedné z prvních hodin zájmového útvaru Učíme se s iPadem. Od té doby se nabídka aplikací notně rozšířila. Tak se na některé podíváme. Určitě se musíme podívat na Ancient Warriors AR - koukneme na řecké bojovníky a taky nějakého nepřítele - Peršana - šesťáci věděli, řecko-perské války, to je nedávná hodiny dějepisu, i aplikaci jsme zvládli v hodině. Procvičili jsme i jednoduchou angličtinu.
    Do dějepisu sedmáků jsme se přenesli v aplikaci polské provenience Gniezno 3D - koukneme na legendární polské hradiště Hnězdno, kde do r. 1039 spočívaly ostatky sv. Vojtěcha. Koukneme se i dál, za hranice naší planety - iSolarsystem AR a promítneme si planety sluneční soustavy, měsíční stanici, zkusíme měsíční výtah nebo vozítko Curiozity na Marsu.
    Některým se zachtělo bádat v aplikci Uface HD - ukazovali jsme už na stránkách, jak ji využít v hodině českého jazyka k charakteristice.
    Všichni žáci měli za úkol vymyslet, k čemu by tyto aplikace použili, vyrobit a vybrat nejzajímavější fotky z práce v hodinách a poslat je do učitelského iPadu. Na mě je jen to zveřejnění. Podívejte se s námi do aplikací. 
    Schválně, poznáte, ke kterým aplikacím obrázky patří?
Comments