Aktuality‎ > ‎

Hodnotíme

přidáno: 18. 6. 2015 6:55, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 18. 6. 2015 7:27 ]

Video YouTube


    Končí druhé pololetí školního roku 2014-2015, a tak se ve škole také učíme hodnotit a sebehodnotit. Není to jednoduchá záležitost. V každém ročníku to probíhá úměrně věku žáků. Je třeba si říct, co se dařilo, v čem se vyskytly problémy, jak je napravit, jakou cestu zkusit při nápravě. V suplované hodině předmětu člověk a jeho svět jsme se rozhodli použít iPad. Nejdříve si připravíme jednoduchý scénář. Co se nám dařilo a proč? Co bychom už nechtěli opakovat?
    Scénář máme připraven, jdeme fotit. Vyzkoušíme přední i zadní kameru, vyzkoušíme vytvořit portrétní fotografii. Pak najdeme v iPadu aplikaci ChatterKid, nařízeneme pusu. Trénujeme trpělivost, není to jen tak. Na mluvení máme 30 sekund a ne každé skupině se to daří na první pokus, máme tedy možnost náš klip přemluvit. Ale jen v rámci daného časového limitu, učíme se hospodařit s časem. 
    Klip namluven, budeme posílat pomocí AirDropu do učitelského iPadu. Už to suneme na časovou osu programu iMovie. Uděláme také radost paní učitelce Mašátové, ta je zrovna nemocná. Ještě tedy zveřejnit ve službě YouTube. A video je ve světě. 
    Čtvrťáci pracovali perfektně, práce je moc bavila. A originální zpětná vazba je na světě. 

Žáci 4.A a Bohuslav Hora
Comments