Aktuality‎ > ‎

Indiánská výprava 2.A

přidáno: 20. 5. 2017 7:01, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
    
V pátek 12. 5. 2017 jsme se vydali na školní výlet do Lomnice nad Lužnicí. Na nádraží jsme se rozdělili do indiánských tlup, děti dostaly slepou mapu, podle které měly vyhledávat významné budovy, náměstí, rybníky, ulice a jejich názvy pak zapisovaly do mapy. Po lehké svačince jsme si poslechli výklad paní průvodkyně o historii města a staré radnice, kterou jsme si pak prohlédli - nejvíce nás asi zaujal znak Rožmberků, který se nachází v zasedačce radnice na podlaze.
    Pak nám paní průvodkyně ještě ukázala kostel sv. Václava, který dnes slouží jako koncertní a výstavní síň.
    Další naší zastávkou bylo dětské hřiště u Farské louky, kde jsme nabírali sílu na pěší přesun do Klece, kde nás čekalo nádherné ubytování v apartmánech u lesa.
V podvečer jsme ještě vyrobili indiánské čelenky, zastříleli jsme si lukem a opekli špekáčky. Nechyběla ani pohádka na dobrou noc.
    V sobotu ráno jsme po ranní rozcvičce a snídani našli kousky dopisu od Jakuba Krčína z Jelčan, který nás, po jeho složení, seznámil s průběhem dne - čekala nás výprava na známé rybníky Láska, Naděje, Víra, Dobrá vůle, Měkký, Skutek a další v Nadějské rybniční soustavě. Na hrázi Měkkého jsme na stanovištích plnili indiánské úkoly, za které jsme při splnění získali zlato. Odpoledne jsme protáhli naše údy na hřišti - při fotbale, štafetách, hře "Na komára", kroketu...Po mírném dešti jsme viděli i dvojitou duhu.
    Den ještě neskončil, museli jsme splnit čtyři Bobříky - mlčení, znalostí, síly a samozřejmě odvahy. U ztracených bludiček v lese za setmění jsme hledali písmena a pak složili heslo. Po tak náročném dni jsme hned usnuli.
    A co nás čekalo v neděli? Po snídani a balení - hurá na hráz rybníka Naděje, kde jsme cestou pozorovali ptactvo a ryby ( měli jsme štěstí - u břehu se vyhřívala štika). Asi po třech kilometrech jsme dorazili do Frahelže, odkud jsme se vlakem vraceli zase zpět do Plané. Více se dozvíte v krátkém videu a ve fotogalerii od paní Janátové.
    Děkujeme tímto i maminkám p. Krchové, p. Janátové a p. Šilpochové za velkou pomoc v našem "indiánském ležení".

Indiáni z 2. A , H. Pavlišová, M. Hlavničková a H. Hribová

Video YouTube


Comments