Jak funguje muzeum?

přidáno: 17. 5. 2018 8:34, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

V rámci pilotáže vzdělávacího programu paměťových institucí se všechny třetí třídy zúčastnily 15. a 16. května 2018 programu v táborském muzeu s názvem „Jak funguje muzeum".
    Žáci se dozvěděli, že muzeum sídlí ve Staré radnici, prohlédli si část středověkého podzemí, už vědí, k čemu sloužilo. Navštívili jsme i gotický radniční sál a viděli jsme kamenný znak s postavičkami Jana Žižky a Jana Husa. V průběhu prohlídky žáci plnili zajímavé úkoly z období husitství - hledali názvy husitských zbraní, hrneček Mistra Jana Husa, vyzkoušeli si, jak těžká byla železná košile, která chránila bojovníky před meči nepřátel. V závěru programu byli někteří žáci korunováni na českého krále či královnu a přečetli poselství a přání svému lidu.
    Zároveň bychom rádi poděkovali lektorkám programu, obě výklad přizpůsobily věkové skupině a dokázaly děti v pravou chvíli zaujmout.

Za třetí třídy H. Hribová a L. Novotná