Jak jsme zkoumali předchůdce člověka

přidáno: 16. 11. 2017 10:55, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Video na YouTube

Tak mohli jsme určitě přečíst stránky věnované v učebnici právě této problematice. Ale my jsme na to šli se šesťáky jinak. Napomohla nám k tomu na začátku listopadu situace spojených šesťáků díky Týdnu s rodilým mluvčím.

Pro prvotní výzkum byla zřízena nástěnka v Padletu, rozdělili jsme se do skupin - pomocí aplikace Decide now!, vytvořili jsme si sloupce v tabulce - pro každý typ člověka zvláštní sloupec. Vybádané informace jsme pečlivě zapisovali. Pečlivě? Ukázalo se, že až tak pečlivě někteří nepostupovali - vynechali slova, která naprosto změnila význam informací. Podobně někteří postupovali ve formě informací - hesla? Kdepak, budeme stále opisovat celé věty. Učíme se.
    Ukázali jsme si aplikace, ve kterých bychom mohli informace předat spolužákům. Máme na výběr - ChatterKid, Tellagami EDU, nebo zelené plátno - stačí natočit video se zelným pozadím a pak klíčovat v aplikaci Green Screen by Do Ink. Všechno je prý jednoduché, ale my už máme konec hodin. Pokračovat budeme příště.
    Příště bylo dnes - 16. listopadu 2017. Znovu připomenutí zásad, pravidel a aplikací, ukázka míchání aplikací se zelenou plochou a jdeme na to. V jedné z dvouhodin jsme také snímali časosběr, je umístěn za našimi natočenými klipy, tak se nezapomeňte podívat. Všem se určitě nedařilo stejně dobře, ale nevadí, všechno se dá vylepšovat, potřebujeme prostor a příležitosti, potřebujeme si ukázat přidanou hodnotu našich výtvorů v průběhu školního roku. V ChatterKidu jsme si také ukázali, jak je možné spojit obličej s jiným hlasem. Jak jednoduché je dnes vytvořit takovou koláž a manipulovat s našimi diváky.
    Hezké zážitky s naším videem. Ten divný obličej na začátku a na konci je pana učitele - i on musí pracovat, když to chce po svých žácích. :)

šesťáci z áčka i béčka Bohuslav Hora, učitel dějepisu