Jak to asi vypadalo v Paříži v letech 1919 - 1920

přidáno: 27. 9. 2017 13:53, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Video na YouTube

S deváťáky jsme se dostali v dějepisu na otázky ukončení 1. světové války, vznik Československa a existenci meziválečného světa. Jak byla nastavena pravidla a kde? No přece na Pařížské mírové konferenci. Jdeme bádat. Nejdříve probíhá referát o americkém prezidentovi W. Wilsonovi. Proč jsme měli v Praze Wilsonovo nádraží, proč dnes před ním stojí obnovený pomník státníka? Ve sdílené Google prezentaci máme dokonce i jednoduchý kvíz.
    Kritéria výstupů jsou zadána, nejdříve využijeme jako zdroj učebnici, vrhneme se do víru internetových stránek. Jsou připravené i QR kódy s odkazy na důležité dokumenty, ne všechny se nám teď hodí, je nutné si vybrat, je nutné se seznámit s tématem, napsat si jednoduchý scénář. Výstupem z dnešní dvouhodiny je totiž upoutávka v iMovie - proč by mě měla zajímat taková konference? Můžeme natočit i klip do zpráv - aplikace Tellagami - tedy pokud jste naktualizovali v iPadu na iOS11.
    Někteří přicházejí s požadavkem vytvoření myšlenkové mapy. Proč ne? Použijeme Popplet - pozor opět na aktualizaci operačního systému iPadu - přestane Vám fungovat. Jako učitel musím pracovat také. Stíhám kontrolovat hladinu hluku ve třídě, práci jednotlivých skupin a ještě vytvořit jednoduchou časovou přímku v Timeline 3D. Nakonec stíháme vše přeposlat do učitelského iPadu, promítnout, vyzdvihnout kvalitu práce, vyzkoumat, jak by šlo příště ještě lépe.
    Vše ukládám do Classroomu - pro nepřítomné, pro opakování, abychom se mohli kdykoliv jako žáci podívat, ukázat rodičům - tohle jsme vyráběli v hodině. Zbývá jen ustříhat film, na který se můžete podívat. To už v hodině ale nestíháme. Těch 90 minut je vážně málo. :)

Bohuslav Hora - učitel dějepisu a deváťáci