Jan Amos Komenský

přidáno: 15. 6. 2017 10:27, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
    Je tu konec školního roku a s ním se vždy objevuje v dějepisu 7. ročníku téma velkého muže - Jana Amose Komenského. Všichni okamžitě vyhrknou - učitel národů. A podívali jste se na Komenského také jinýma očima? Nejen jako na pedagoga, ale také jako na filozofa, posledního biskupa jednoty bratrské a emigranta?

My jsme se dnes - 15. června 2017 - o to pokusili. Vybrali jsem si témata, rozdělili si role. Ne vše se nám hned dařilo. Jaké zdroje použít? Máme na všechny obrázky autorská práva? V jaké aplikaci bude výstup? Kolik času nám ještě zbývá? Nakonec jsme se v týmech shodli na Book Creatoru, ChatterPixu a PhotoSpeaku. Book Creator nám pak posloužil jako kostra pro všechny výstupy - do jednotlivých listů se dají vložit natočená videa. K odeslání našich dílčích výstupů nám posloužila služba AirDrop v iPadu.
    Ne vše se nám podařilo, ale vznikla zajímavá knížka o „učiteli národů“. A to jsem stihli ještě načítat QR kódy, ve kterých byly zakódované některé z citátů Komenského. A co nám chce Komenský sdělit? Pokusili jsme se o vysvětlení. Jestli si chcete nějakou větu přečíst, musíte vytáhnout Vaše mobilní zařízení s čtečkou QR kódů.

Sedmáci z áčka a Bohuslav Hora