Jarmark 2018

přidáno: 19. 12. 2018 6:31, autor: Martin Koukal
    Po loňské pauze se v letošním listopadu a prosinci žáci a učitelé opět pilně připravovali  na velký Vánoční jarmark. Filozofií akce je na tržišti nabízet atraktivní, dětmi ručně vyrobené, drobné zboží a utrženými penězi pomoci potřebným lidem v jejich komplikované životní situaci. Začátkem prosince proběhla ve škole anketa, jejíž výsledky nám napověděly, komu by žáci nejraději finanční částkou přispěli a pomohli tak řešit krizovou situaci. Mezi žáky se jako nejpotřebnější zdají organizace Lékaři bez hranic, Dobrý anděl, UNICEF, Hospic Jordán, nebo konkrétní osoba Eva Lásková. Během ledna žákovská rada vybere, komu nemalý finanční dar získaný z jarmarku předá.
    Žáci během odpoledne proměnili vestibul školy v rozsáhlé tržiště s nejrůznějšími vánočními artikly. Linula se vůně z domácích vánoček a svátečně zabaleného cukroví, děti měly připravené vlastnoručně vyráběné vánoční ozdoby, svícny, věnce, nechybělo vánoční štěstí pro kluky i holky, recepty, horoskopy nebo jiné, s láskou vyrobené, drobné předměty. Všechny třídy projevily rozmanité tvůrčí schopnosti, své originální nápady zhmotnily v krásné vánoční dekorace. Natěšení malí prodejci nabízeli vzácné zboží hlavně rodičům, prarodičům, tetičkám a strýcům. Velký zájem o výrobky byl i mezi dětmi samotnými, učiteli a všemi zaměstnanci školy. Nechybělo vánoční občerstvení, nebo vánoční koledy v podání našeho souboru Skřivánek.

Veronika Drdáková