Jarní Vídeň 2012

přidáno: 16. 5. 2012 13:02, autor: Bohuslav Hora   [ Aktualizováno 21. 5. 2012 14:36 uživatelem Bohuslav Hora ]

Jarní Vídeň - 19. května 2012

V sobotu 19. května 2012 se vydáme na poznávací výlet do jarní Vídně. Účast je dobrovolná. Někteří žáci vylákali na výlet také své rodiče. Oběť je to veliká, vždyť kdo si v sobotu rád nepřispí? Výletníci musí být na parkovišti před školou tak, aby s námi mohli odjet v 5.30 h. Návrat je naplánován na 21. hodinu.

Letos navštívíme zámek Belveder, zámeckou zahradu, Botanickou zahradu Vídeňské univerzity, okoukneme palác knížete Schwarzenberka, projdeme se po Karlsplatzu, nakoupíme něco malého na zub na nejznámějším sobotním tržišti Vídně Naschmarktu, obejdeme Operu, vnikneme do Hradní zahrady, okoukneme Hofburk, zajdeme se podívat do svatebního kostela Habsburků, kde jsou uložena také habsburská srdce, zajdeme snad i do Kapucínské hrobky, kde odpočívají čeští králové a královny včetně Marie Terezie. Pak na nás čeká katedrála sv. Štěpána, na zájemce také vídeňský orloj a třeba nejstarší náměstí Vídně Am Hof. Někteří se také těší na návštěvu vídeňského zábavního parku Práter. Kdo se letos sveze na nejzajímavější atrakci? Ochutná někdo pověstná vídeňský řízek a kávu melange?
    Držte nám palce, ať nám vyjde počasí, které se letos chová nevyzpytatelně. Z akce si určitě odvezeme mnoho zážitků, ale také fotografie, které Vám zpřístupníme ve fotogalerii.
    Podle poslední předpovědi počasí (středa) by mělo být v sobotu ve Vídni polojasno, beze srážek, nejvyšší teploty okolo 21°C.

Výlet do jarní Vídně se opravdu vydařil. Počasí nádherné, teplota přijatelná. Snad mohlo být více času na prohlídku zajímavých zákoutí. I když letos se nám podařilo vytvořit dvě skupiny - jedna se podívala do světské a církevní klenotnice ve dvorním hradu Hofburk, druhá pak zamířila do Kapucínské hrobky na Novém tržišti a zde se pustila do zkoumání hrobů českých králů a královen. Zjistili jsme například, že hrobka Marie Terezie je v rekonstrukci a Marie Terezie je v hrobce spolu s ostatky manžela Františka I. Štěpán Lotrinského sama. Všechny ostatky jejích dětí jsou vystěhované do přilehlých místností. Neopakovatelná byla atmosféra sobotního Naschmarktu – nejprosnulejšího vídeňského tržiště. A překvapil i opravený Práter. Prostě výlet se vydařil. Už se těšíme na další.
    Nabízíme Vám malou fotogalerii.