Jaro je tu…

přidáno: 28. 3. 2018 13:25, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

26. března 2018 proběhla v městské knihovně vernisáž výstavy Jaro je tu… aneb výtvarná dílka žáků základní školy. Na úvod vernisáže zazpíval pěvecký sbor Skřivánek. Návštěvníci si mohli prohlédnout práce žáků z 6., 7., 9. ročníku a také keramiku z volitelného předmětu užité umění. Keramika se věnuje hlavně velikonočním námětům – slepičkám, ovečkám, zajícům i ptáčkům. Prostorové práce jsou doplněny jarními květinami, ale i obrázky z dýh a batikou na hedvábí. K Velikonocům patří i ozdobená vajíčka – drátkováním a madeirovou technikou.
    Výstava je doplněna umělecky nazdobenými perníčky, za které bych chtěla poděkovat paní učitelce Jelínkové. Potěšit s jarními náměty se můžete do konce dubna.

Hana Dvořáková