Jednou větou o pravěku - opakování jinak

přidáno: 5. 1. 2017 6:03, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Video YouTube

Na dnešní dvouhodině dějepisu (5. 1. 2017) v 6.B jsme zažili prostředí jako v televizním studiu. Pekelné soustředění, nutná příprava a pak vystoupení. Na někom je nervozita znát, někdo to bere jako hru, ale celkově vznikla zajímavá pomůcka k opakování.
    Co byste řekli jednou větou o pravěku? Jen jednou větou? Každý z nás si toho pamatuje určitě víc, ale rozhodni se pro něco důležité, prober to ve skupině a za chvíli to vše natočíme. I učitel potřebuje rychlou technickou přípravu, stojan na iPad, uspořádat třídu, zatáhnout žaluzie. Spustit aplikaci Green Screen by Do Ink, mít připravenou složku fotografií s tématikou pravěku a ověřenými autorskými právy. Připravit si časovou osu, vytvořit dvě stopy - nahrávací a tu s fotografiemi. Takhle to funguje i ve studiu.
    A takhle to bude vypadat, odvážlivci si jdou hned vyzkoušet klíčování na zelenou plochu. Tak proto je ve třídě to zelené pozadí. Výborně. Funguje nám to. Takže vytvoříme nekonečnou frontu a jeden za druhým jde a říká svoji větu o pravěku. Zkouška dopadla dobře, jedeme na ostro. Tak to nám nedopadlo, nutná je kázeň, nebavíme se, a když udělám chybu, nesměju se, nezhroutím se v křeči, ale zachovávám tvář a opravím se. Třetí pokus je náš.
    Zatím co se ostatní domlouvají na dalším projektu o starověkých despociích, otevírám program iMovie, přidávám fotky na začátek a na konec. Vkládám titulky a hudbu, tu zesílit hlásek žactva, tu zeslabit hudbu na pozadí. Probíhá export do YouTube a popis příspěvku. Vypadá to opravdu dobře a bylo to perfektní. Opravdu týmová spolupráce.

šesťáci z béčka a Bohuslav Hora - učitel dějepisu