Ježíškova vnoučata

přidáno: 6. 12. 2018 2:39, autor: Martin Koukal
    Ježíškova vnoučata je projekt pro opuštěné lidi v domovech pro seniory. Celý projekt je založen na tom, že senioři mají svá přání a díky lidem, kterým není osud našich seniorů lhostejný, dochází k jejich plnění. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků je pro ně spíše časem prázdnoty než radosti. Nejde jen o dar jako takový, ale především o to, že mnohdy mezi dárcem a obdarovaným vznikne i určité pouto. Dárci se vracejí na návštěvu a zpříjemňují tak jejich osamělé dny. Senioři mají pocit, že nejsou sami, opuštěni a že je někdo, na kom jim stále záleží.

Školní klub se rozhodl, že o těchto Vánocích udělá někomu radost. Zapojili jsme se do projektu Ježíškova vnoučata. Na webových stránkách www.jeziskovavnoucata.cz jsme si vybrali paní Ivanku Černou z pečovatelského domu Planá nad Lužnicí, která si přála detektivní knihu. Děti plnily přání ve středu 5. prosince. Donesly pět detektivních příběhů v knižní podobě a školní kalendář na rok 2019. Paní Ivanka měla velkou radost, že si nestačila otírat oči od slz. Děti ji také pozvaly do našeho školního klubu. Těšíme se na milou návštěvu!

Pojďte společně měnit životy lidí, kterým chybí naše pozornost a pohlazení.

Školní klub