Aktuality‎ > ‎

Kde končí svět?

přidáno: 26. 5. 2012 5:12, autor: Bohuslav Hora   [ Aktualizováno 1. 6. 2012 14:48 uživatelem Neznámý uživatel ]

Kde končí svět – 1. června 2012


    Tak to je otázka, na kterou hledali odpověď naši žáci dva roky. Na projektu českých knihoven pracovali loňští páťáci, letošní šesťáci pod vedením Městské knihovny v Plané nad Lužnicí (p. V. Vyhnalová) a p. uč. L. Kordinové a H. Dvořákové. Jejich práce se jmenovala Český rok a žáci byli vyhodnoceni jako vítězové jihočeské části.
    V pátek 1. června 2012 se proto vybraní žáci zúčastní slavnostního vyhodnocení v Zrcadlové kapli Klementina v Praze - tedy v Národní knihovně České republiky. Oceněna bude také česká herečka Barbora Hrzánová - titul „Rytíř Řádu krásného slova“, stejný titul obdrží i spisovatel Miloš Kratochvíl. Dohled nad žáky je zajištěn, bližší informace v Městské knihovně v Plané nad Lužnicí nebo u Bohuslava Hory.

    Pátek 1. června 2012 proběhl. My už sedíme doma a povídáme si s našimi nejbližšími o svých dojmech. Krásné prostory, příjemní lidé, nové kontakty, hřejivá slova, lidové písničky… Taková akce se musí prožít, vypravovat nelze. Více informací se dočtete ve školním časopisu, účastnice připravují článek. 
    Zatím se můžete pokochat fotografiemi. Ty tentokrát vznikaly na tabletu Acer Iconia TabA500. Takový malý experiment. Příjemné prohlížení všem i mimoplánským. Pokud byste chtěli větší snímek, napište si o něj na mailovou adresu hora@zsplana.cz.
Comments