Kdyby byla v protektorátu televize

přidáno: 6. 2. 2015 5:20, autor: Bohuslav Hora

Video YouTube

Dnes jsme se dočkali. Několik učitelů je nemocných, někteří jsou na lyžařském výcviku, suplované hodiny v 9. ročníku byly na světě. Vznikla nám pěkná dvouhodina, ve které jsme připravili pro nemocné a lyžující spolužáky úvod do těžkého období Protektorátu Čechy a Morava. Na začátku jsme se podívali na kousek dokumentárního filmu Kati a blázni, kde jsou očitá svědectví těch, kteří toto období prožili. Následovalo rozdělení do skupin a výběr tématu. A už jsme hledali informace na zadaná témata, zkoušeli funkce aplikace Tellagami EDU. Jiní psali vstupy do televizních studií. Nakonec došlo k samotnému natáčení a exportu do jednoho iPadu, slepení v aplikaci iMovie. Dodali jsme zvuky, nastříhali jsme, dopsali jsem titulky a exportovali do YouTube. Ještě nám zbyl čas na zhodnocení práce. Vše se nám moc také hodilo do tématu mediální výchova. Vy se můžete podívat na náš výstup.

žáci 9. ročníku a Bohuslav Hora, učitel dějepisu