Aktuality‎ > ‎

Když vyrazíme do Vídně

přidáno: 31. 5. 2014 15:28, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 4. 6. 2014 2:58 uživatelem Bohuslav Hora ]
    Když vyrazíme do Vídně, tak to stojí většinou za to. Tentokrát jsme se vydali na výlet 31. května 2014. Počasí bylo velmi nejisté, měnilo se každou chvilku, ale moc jsme nezmokli. Navštívili jsme zámek Belvedér - okukovali jsme ho jen z venku. Prošli jsme se jeho zahradami, nakoukli jsme i do zahrady Karla Schwarzenberka, prošli jsme přes Schwarzenberské náměstí na Karlsplatz a hurá do centra Vídně. Korutanskou třídou kolem opery rovnou ke katedrále sv. Štěpána. Někteří z nás vystoupali do výše 60 m na Šteffl. Někteří dali přednost zmrzlině. Za zvuku zvonů katedrály - vyzváněli poledne - jsme se vydali k městskému hradu - Hofburku. Tam jsme měli objednanou prohlídku stříbrnice, Sissi muzea a Císařských apartmá. Zajímavé, když pod Vámi úřaduje rakouský kancléř a prezident Rakouské republiky.

    Po té jsme prošli Lidovou zahradou, kde omamně voněli nádherně kvetoucí růže, k radnici, u které už čekal autobus. Nastala dlouho očekávaná chvíle. Už tam budem? Už tam budem? Kde? No přece v Prátru. To už se objevilo na obzoru ruské kolo, symbol nejen Prátru, ale celé Vídně, vystupovat, nezapomeňte na sraz. Vyrážíme na atrakce.
    Všichni jsme se ve zdraví a včas sešli na srazišti a v půl šesté jsme hlavní město Rakouské republiky opouštěli. Tak zase někdy ve Vídni.

Bohuslav Hora


Video YouTube


Comments