Aktuality‎ > ‎

Kniha o baroku

přidáno: 1. 10. 2015 12:31, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 1. 10. 2015 12:49 ]

Video YouTube

    Nic si nepamatujeme tak dobře, než to, co jsme sami prožili. Proto jsme dnes - 1. října 2015 - na dvouhodině dějepisu v osmé třídě pracovali v týmech na přípravě naší učebnice o baroku.

    Práci jsme si rozdělili pomocí kola štěstí - aplikace Decide Now!. Museli jsme si připomenout zásady skupinové práce. Role a jejich funkce ve skupině, zapsat si vše na lísteček, který byl na konci odevzdáván - kdo na čem pracoval? A věřte tomu, že se všichni podíleli, nikdo se nevezl, nikdo neopisoval, někdo hledal informace, někdo zajišťoval vhodné obrázky s právy k volnému užití. I to se musíme naučit. Další zase dával dohromady pravopis, kde jinde použít poznatky z hodin češtiny? Ještě potřebujeme nějakého typografa, ale to zase příště, nemůžeme umět všechno najednou. Skupiny měly i svého šéfa. A ten také pracoval. Cílem byla kapitola do knihy o baroku, ne jednička do žákovské knížky. To je přeci málo. Ještě potřebujeme někoho, kdo také ohlídá mimochodem čas na práci.
    Povedlo se. Každá skupina stačila ještě pohovořit krátce o své práci před ostatními. Co se dařilo a s čím příště lépe pracovat. Pracovali opravdu všichni? A v čem že ta knížka vznikala? Book Creator je ta vysněná aplikace. Umožňuje export do ePUB, do PDF a do videa. Zvolili jsme ePUB a video. Škoda, že nemůžeme použít hudební ukázky, ale práva na ně opravdu nevlastníme. A o tom je ve škole také řeč. Stejně jako u obrázků. Normální je nekrást.

Bohuslav Hora, učitel dějepisu
Comments