Aktuality‎ > ‎

Knihy o gotice

přidáno: 27. 1. 2016 8:05, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 27. 1. 2016 8:08 ]

Video YouTube


   Jak se pozná gotický stavební sloh? Jaké jsou jeho základní znaky? To byly otázky, které jsme si položili v hodinách dějepisu se sedmáky. Jako východisko nám posloužil text v učebnici dějepisu. Můžeme důvěřovat tomuto textu? Ověříme si informace na internetu. Učíme se pracovat s informacemi. Jak si tyto informace předáme? Můžeme je poskytnou druhé paralelní třídě? Učíme se sdílet naši práci, využili jsme jednoduché aplikace Book Creator, ve které můžeme vytvářet a vydávat knihy v elektronickém formátu. Co to všechno umí? My jsme s tím už pracovali. No výborně, jdeme na to.
    Ne všichni pracovali bez překážek, ale ty k naší práci patří, jinak bychom se v našem životě neposouvali dopředu, jednoduchá práce by nás stejně nebavila. Ještě se musíme dohodnou na formátu naší knihy. Jednotlivé knížky totiž pak dokážeme slepit do jedné. A tak vzniky dvě, jedna v 7.A, druhá v 7.B. Ještě musíme dát pozor na autorská práva - jak na to jsme si znovu ukázali ve vyhledávači Google. 
    Nakonec byly obě dvě knihy vyexportovány do videa a vy se můžete podívat na to, podle čeho gotiku poznáme. Žáci tak mají výborný studijní materiál. Vám, ostatním čtenářům, přejeme příjemné podívání.

Žáci 7. ročníku a Bohuslav Hora - učitel dějepisu

Video YouTube 
Comments