Komiksujeme nejstarší české dějiny

přidáno: 4. 12. 2014 11:59, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 5. 12. 2014 7:00 ]
O Libuši
    Tak jsem to snad zvládli. Znovu v sedmičce. Ovládání aplikace
Halftone 2 je intuitivní, všichni rychle pochopili. Náročnou akcí celého převodu bylo čtení pověsti. Jako předlohu jsme nutně museli ze školní knihovny vybrat Aloise Jiráska, a to hned v několika vydáních. K použití byla i kniha Staré pověsti české a moravské od Aleny Ježkové a Renáty Fučíkové. Po téhle knize sáhli žáci nejčastěji. Asi také proto, že v ní jsou lepší ilustrace a kniha je vyprávěna současnou češtinou.
    Instrukce byly jasné - vybrat si z nabízeného Přemyslovského rodokmenu postavu, najít pověst, přečíst, naaranžovat scénu z pověsti a vymyslet text do komiksové bubliny. Vše se podařilo, až na jednu podmínku - neprostudovali jsme si dostatečně rodokmen a sáhli do daleko starší doby. Některé komiksové obrázky neodpovídají instrukci o Přemyslovcích z rodokmenu. I přes to se dá říct, že naše komiksovací premiéra se v sedmičce podařila. Posuďte sami - podívejte se do naší fotogalerie.

Bohuslav Hora a žáci 7. ročníku