Konference o pravěku - 2. ročník

přidáno: 9. 12. 2014 5:46, autor: Bohuslav Hora

Video YouTube

Od minulé hodiny jsme v dějepisu šestého ročníku připravovali 2. ročník konference o pravěku - šlo o opakování probraného učiva o tomto období. Žáci se učili ptát se a reagovat na všetečné otázky kolegů vědců. Přitom se nahrávali v aplikaci Sock Puppet+. Ta umožňuje zkreslit hlas jednotlivých postaviček. Mezi žáky je poměrně oblíbená, připomíná pořad Sezamová ulice. Ukázali jsme si, jak dokážeme vygenerovat mnoho chyb, když neposloucháme instrukce k práci, nedáváme pozor při návodu k ovládaní aplikace. Vůbec nejhorší situace vznikla ve chvíli, kdy jsme měli začít natáčet naše otázky a odpovědi. Přeskočili jsme úplně jednu fázi - příprava na konferenci. Na co se to chci vlastně zeptat a jak vypadá taková správná otázka? Dokážu rychle bez přípravy reagovat na všetečné otázky kolegů vědců? Ale důležité je se poučit a chyby neopakovat, to se snad povedlo.
    Šlo o klasickou konferenci, kde vědci doslova „semleli živé mrtvé“. Neoblíbenější bylo téma pravěkých archeologických kultur a rozdělení doby pravěku. Občas se vědci ještě mýlí, ale mýliti se je lidské. Důležitá je zkušenost s nahráváním našeho hlasu a odborným vystupováním. Však my se to všechno naučíme. Naučili jsme se zase o něco lépe ovládat iPad. Máme i zjištění, že dodržovat půlmetrový hlas je dobré, protože hluk na pozadí je opravdu jako na správné vědecké konferenci.
    Podívejte se na naše loutkové video.

žáci 6. ročníku a Bohuslav Hora