Aktuality‎ > ‎

Kostel v naší obci - dějepis v 7.A

přidáno: 3. 11. 2016 5:35, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 16. 11. 2016 3:08 ]
    Dnes - 3. listopadu 2016 - jsme se se 7.A vypravili na prohlídku plánského kostela sv. Václava. Průvodkyni nám dělala školní katechetka Bc. Marie Šittová. Před zahájením naší exkurze jsme si dohodli pravidla návštěvy stavby, kterou každý den musíme minou, stojí totiž před školou, či snad škola stojí před kostelem? To necháme na zvážení každého z Vás. Sledujeme letos slovo tolerance a respekt, bavíme se hodně o náboženství a jeho úloze v životě středověkého i současného člověka.
    Pak jsme již vstoupili do ticha plánské křesťanské svatyně. Měli jsme s sebou i iPady, dokumentovali jsme si návštěvu - dohodli jsem si předem. S fotografiemi budeme dále pracovat v hodinách dějepisu. Vyzkoušeli jsme si posezení v kostelních lavicích v lodi, odvážlivci si vyzkoušeli mluvit do mikrofonu u ambonu, zjistili jsme jak se používají biblické souřadnice. Zastavili jsme se také u obětního stolu a vysvětlili si otázku symboliky proměňování. Prohlédli jsme si presbytář alias kněžiště, někteří se podívali i na kazatelnu. V zákristii jsme se podívali na oblečení kněze a vystoupali i do oratoře. 
    Neobyčejný pohled na kostel nás čekal z kůru, odkud je možné pravidelně slyšet varhanní hudbu a zpěv. Vystoupali jsme také na kostelní věž, odkud se nám naskytl neobyčejný pohled na naši obec a zvláště školu. 90 minut dvou výukových hodin dějepisu uteklo jako voda, dokonce jsme přetáhli až do přestávky, ale určitě to stálo za to. Vy se s námi o tyto zážitky můžete podělit na fotkách a videích.

Sedmáci z áčka a Bohuslav Hora - učitel dějepisu
    Výstup z exkurze - Book Creator a iMovie v akci

Video YouTube


Comments