Letní tábor školní družiny

přidáno: 4. 7. 2016 13:05, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 8. 7. 2016 13:04 ]
V Počátkách
    Léto je v plném proudu a tak i školní družina vyrazila na tábor. Za svou základnu zvolili tradičně Počátky, středisko Valcha.

Zpráva ze 4. 7. 2016: Včera jsme bez problémů dojeli. Po ubytování a rozdělení do oddílů jsme vyšli na prohlídku okolí. Dnes bylo slunečno. Hned po snídani vyrážíme do Počátek. Odvážní jedinci vystoupili na věž. Po obědě a poledním klidu naše cesta mířila do Ameriky. Celé odpoledne a večer z nás byli Indiáni (vyrábění čelenek,barvení šátků, hledání tygra, vyrábění totemu a vaření v přírodě). Unaveni uléháme do postýlek.

Zpráva z 5. 7. 2016: Dnes jsme procestovali některé evropské státy. Dopoledne jsme zavítali na olympiádu v Římě a zúčastnili jsme se soutěží, navštívili jsme luxusní aquapark s tobogánem. Po obědě jsme vyrazili na jih k moři, kde jsme se koupali a lovili mušle. Večer jsme uspořádali turnaj v ringu.
    Odkaz na fotografie z dnešního dne.

Zpráva ze 6. 7. 2016: Dnes jsme procestovali největší kontinent Asii. Přistáli jsme v Číně, hledali jsme v lese chráněné pandy a měli jsme za úkol si zapamatovat a zapsat jejich jména. V lese jsme postavili Velkou čínskou zeď. Po obědě v čínské manufaktuře probíhala výroba typických čínských kloboučků, jedli jsme čínskými hůlkami. Po svačině jsme bojovali s trojhlavým drakem (stříleli jsme z luku). Večer nás čeká vycházka po stezce plné barevných světýlek.
    Odkaz na fotografie z dnešního dne.

Zpráva ze 7. 7. 2016: Dnes jsme navštívili Austrálii, dopoledne jsme hledali pštrosí vejce. Při výpravě za klokany jsme narazili na trosky letadla, kterému se otevřel trezor a naším úkolem bylo najít všechny bankovky. Odpoledne proběhl na jezeře lov velkých ryb a děti si vyzkoušely svojí zručnost při dalších hrách (chůdy, padák). Vypustili jsme solární balon. Večer nás čeká pyžamová párty s tombolou, už se těšíme.
    Odkaz na fotografie z dnešního dne

Zpráva z 8. 7. 2016: Včera večer proběhla pyžamová párty s tombolou tak se rodiče můžete podívat jak to vaše děti roztancovaly. Také se můžete podívat jaký se nám podařilo sestrojit solární balon, který se opravdu vznesl až k oblakům.
    Odkaz na fotografie ze včerejšího večera.

Vychovatelky ŠD přejí všem dětem a rodičům hezké a odpočinkové prázdniny.