Lyžařský výcvikový kurz 2018

přidáno: 9. 1. 2018 9:29, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 28. 1. 2018 9:04 ]

Chata Lanovka

Naši žáci vyrazili v neděli 7. ledna 2018 na lyžařský kurz v Lipně nad Vltavou. Ubytování jsou na chatě Lanovka. Kurz vede p. uč. Miloš Veselý, o žáky se starají p. L. Kordinová, p. J. Čížek a p. M. Žáčková.

V závislosti na funkčnosti internetu Vám budeme přinášet fotografie, případně zprávy z kurzu.

Zpráva z 9. 1. 2018 ve 21.05 h. - Kurz probíhá podle stanoveného plánu, v neděli jsme děti rozdělili dle výkonnosti do tří družstev. V následujicích dnech postupně projdou celou metodickou řadou sjezdového lyžování. Podmínky pro lyžování jsou spíše jarní, vysoké teploty a velmi těžký umělý sníh. Výhodou jsou prakticky prázné sjezdovky a téměr žádné fronty na lanovky.
    Zpráva z 10. 1. 2018 - Dopoledne pokračoval výcvik dalším trénováním a zdokonalováním lyžařského umění. Odpoledne následoval relaxační pobyt v šumavské přírodě. Celý den jsme pak ukončili v místním aqua parku, kde se děti dostatečně vyřádily.

Shrnutí: Náš lyžařský výcvikový zájezd probíhal sice začátkem ledna, ale klimatické podmínky připomínali spíše březen, nebo dokonce duben. Počasí bylo velmi teplé, rtuť teploměru nikdy neklesla pod bod mrazu. Sněhové podmínky nebyly vůbec ideální. Umělého sněhu bylo sice dostatek, ale ten byl pouze na upravených sjezdovkách, mimo ně se příroda krásně zelenala. Bohužel sněžit začalo až těsně po našem odjezdu. Žáci byli rozděleni do tří družstev a postupně procházeli celou metodickou řadou sjezdového lyžování, a to jak v dopoledních, tak v odpoledních hodinách. V podvečerních hodinách probíhaly relaxační procházky po blízkém lipenském okolí, nebo návštěva blízkého aquaparku, kde se děti dostatečně zrelaxovaly. Žáci si také připomněli nebezpečí, které na ně číhá při pobytu na horách, a seznámili se s základními pravidly při lyžování.

Vrcholem kurzu byl páteční závod ve sjezdových disciplínách. Na dobře upravené trati za mírné mlhy absolvovali žáci dvě kola obřího slalomu. Všichni zúročili to, co se za uplynulé dny naučili a obě kola slalomu s přehledem projeli. Nejlepší součet časů a zlatou medaili získali Julie Kobližková a Stanislav Makal. Stříbrnou medaili získali Anna Čadilová a Karel Žatecký. Bronzovou medaili si vyjeli Kateřina Míková a Michal Škrleta. Těsně před odjezdem se konalo v centru lyžařského areálu slavnostní vyhlášení. Kromě těch nejrychlejších byli dále oceněni Aneta Zedková a Jakub Baťha, za to, že v neděli stáli na lyžích v podstatě poprvé a v pátek již s přehledem brázdili všechny sjezdovky lipenského lyžařského areálu. Kurz hodnotím velmi pozitivně a všem účastníkům děkuji nejen za jejich předvedené sportovní výkony.

Miloš Veselý, vedoucí lyžařského kurzu

Z lyžařského výcviku 2018 #zsplananadluznici