Lyžařský výcvik v Lipně nad Vltavou

přidáno: 22. 1. 2017 8:00, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 28. 1. 2017 13:17 ]

Chata Lanovka

Od 22. do 27. ledna 2017 probíhá lyžařský výcvik v Lipně nad Vltavou. Účastní se naši žáci převážně ze 7. ročníku. Na tomto míst budeme uveřejňovat krátké zprávy a fotografie (pokud se vše technicky podaří). Dohled na kurzu mají p. L. Kordinová, p. J. Čížek, kurz vede p. M. Veselý.
    Telefonní číslo školní telefonu: 734 797 491

Zprávy z kurzu
23. 1. 2017 - zpráva z 21.29 h.: Posíláme první pozdrav z lyžařského výcviku. V úvodu kurzu nás provází krásné slunečné počasí, poloprázdné sjezdovky a dostatek sněhu. Žáci rozdělení do tří družstev provádějí dopolední a odpolední výcvik, ve kterém se seznamují se základní metodickou řadou sjezdového lyžování. Při večerním programu se děti dozvěděly o mazání lyží, výstroji a lyžařské výzbroji.
24. 1. 2017 - Úterní výcvik proběhl podle plánu. Děti zdokonalily své lyžařské dovednosti a už všichni zvládli jízdu na sjezdovce. Bohužel několik dětí muselo s lehkým nachlazením zůstat na chatě. Stále platí, že máme vynikající sněhové podmínky a prakticky prázdné sjezdovky. Večer jsme si připomněli pravidla FIS.
25. 1. 2017 - Středeční den je tradičně odpočinkový. Dopoledne jsme sice ještě zdolávali svahy Kramolína, ale odpoledne jsme si již užili relax v místním aquawordu. Při večerní vycházce jsme dokonale prošli okolí Lipna nad Vltavou. Zítra nás čekají závody ve sjezdových disciplínách.
26. 1. 2017 - Vrcholem čtvrtečního dne byl závod ve sjezdových disciplínách. Za krásného slunečného počasí na perfektně upravené trati jsme absolvovali dvě kola obřího slalomu. Všichni zúročili to, co se za předešlé dny naučili a obě kola slalomu s přehledem projeli. Nejlepší součet časů a zlatou medaili získali Simona Podraská a Filip Hruška. Druhé místo obsadili Klára Hroudová a Ondřej Dařílek. Bronzovou medaili si nakonec vyjeli Eliška Lazárková a Ondřej Boháč. Večer se konalo slavnostní vyhlášení v centru lyžařského střediska. Těm nejlepším byly rozdány diplomy a medaile.

27. 1. 2018 - V pátek jako poslední den našeho kurzu bylo potřeba nejprve sbalit všechny věci, řádně se nasnídat a s radostí se vydat na poslední lyžařské sjezdy. Velkou pochvalu zaslouží ti žáci, kteří stáli v neděli na lyžích poprvé a v pátek již s přehledem brázdili všechny sjezdovky lipenského lyžařského areálu.

Zprávy z kurzu - M. Veselý, vedoucí

Vyrážíme - neděle 22. ledna 2017 Pondělí 23. 1. 2017