Aktuality‎ > ‎

Medová snídaně

přidáno: 9. 11. 2016 7:06, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 9. 11. 2016 13:38 ]
    V rámci projektu ERASMUS+ Moudře jíst se zaměřujeme na zdravý životní styl našich žáků. Proto jsme využili také nabídky na „medovou snídani“. Proběhla dnes 9. listopadu 2016 ve školní jídelně. Prohlédněte si několik fotografií.

    Již druhým rokem spolupracujeme se zahraničními partnery v projektu Erasmus + Eat Wise, který se zabývá především zdravým stravováním. Během loňského školního roku jsme uskutečnili několik aktivit, kdy se žáci naší školy prakticky věnovali zdravému snídání. Všechny tyto aktivity připravili žáci pro své spolužáky a zároveň si při přípravách zjišťovali informace vedoucích k uvědomění si, co je vhodné a zdravé jíst.
    V tomto týdnu jsme pokračovali v započaté činnosti, která nám pomohla opět na vlastní kůži zažít, co může dětem přinést zdravé snídání. Ve spolupráci s ministerstvem zemědělství se žáci prvních až třetích ročníků účastnili Medové snídaně. Druhým přínosem této aktivity byla skutečnost, že žáci zároveň získali od odborníka včelaře informace o medu a včelách. Všichni si pochutnali na čerstvém chlebu s medem a zároveň se dozvěděli o tom, jak med našemu organizmů prospívá.

Romana Němečková
Comments