Medový týden v 1.A

přidáno: 8. 11. 2015 23:53, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Co dělají včelky v zimě, jak se stáčí med, co potřebuje včelař ke své práci… a mnohé další otázky nás napadaly, a proto jsme v 1. A uspořádali od 2. do 6. listopadu Medový týden. V pondělí k nám do třídy zavítala paní Hořejší a povídala si s dětmi o včelařství. V úterý jsme se rozdělili na včelí úly (skupinky) a společně každý úl plnil zadané úkoly - počítání a vyplňování pracovních listů s včelkou Májou. Ve středu jsme vyráběli dobroty pro včelky - medové kuličky. Ve čtvrtek děti musely najít včelí královnu a poskládat puzzle. V pátek jsme celý týden zakončili písní O včelce - vše jsme zhodnotili, svázali pracovní sešit, samozřejmě vyhlásili i nejpilnější úl. Už víme, jak jsou včelky užitečné a kolik jim dá práce, než naplní plástve. Díky včely!

Za pilné včelky v 1. A zapsala Hana Hribová