Mezinárodní zkoušky z angličtiny

přidáno: 27. 5. 2015 14:04, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Někteří žáci 4., 5. a 7. třídy naší školy absolvovali 27. května 2015 písemnou a ústní část mezinárodní jazykové zkoušky z angličtiny pro děti - YLE Tests. Žáci 4. a 5. třídy psali testy v základní úrovni - Starters practice test, žáci 7. třídy v pokročilé úrovni - Movers practice test. Začátek zkoušky byl v 9.00 hod, konec v 11.15 hod.
    Celá zkouška probíhala letos ve spolupráci s Britským centrem v Českých Budějovicích na Základní škole Bernarda Bolzana v Táboře, kam byl pozván i rodilý mluvčí a zároveň zkoušející pan Steve Riley. Mezi jednotlivými částmi dané zkoušky byly krátké přestávky.
    Žáci měli ze zkoušky radost, očekávané výsledky budou za měsíc, neboť všechny písemné testy se posílají do Cambridge ke zhodnocení.

Ivo Drahota, Romana Němečková