Mladí hrdinové ze školního klubu

přidáno: 26. 11. 2018 0:09, autor: Martin Koukal
    Pět dětí ze školního klubu získalo 22. listpadu ocenění Mladý hrdina. Tuto cenu si děti převzaly v obřadní síni v Plané nad Lužnicí. Adéla Koželuhová, Aneta Široká, Daniela Böhmová, Šimon Staněk a Štěpán Kobližka se letos v červnu rozhodli uspořádat dobročinnou dražbu, jejíž výtěžek darovali Domácímu hospicu Jordán. Ten se stará o nevyléčitelně nemocné a podporuje jejich rodiny. Při aukci také pomáhaly další děti ze školního klubu. Díky patří B. Šípové, V. Lutsyk, M. Pivcové, B. Hořejšové, V. Bláhovi, P. Šedivému,A. Schacherlové, A. Švecové, V. Zákosteleckému, E. Džudžové, A. Žaludové, B. Tomáškové, K. Kůrkové a K. Hroudové. Děti si za svůj dobrý skutek vysloužily poděkování od starosty Jiřího Šimánka, ředitele školy Pavla Grenara. Odměnu patnáct tisíc korun, která s udělením titulu Mladý hrdina souvisí, věnovali dětští hrdinové opět hospicu Jordán. Titul Mladý hrdina uděluje Česká pojišťovna nejen dětem, které významně pomohly k záchraně lidského života či zdraví, ale i těm, které pravidelně pomáhají ostatním.
Pojďte také s námi dělat svět hezčím místem!

Iveta Staňková, vychovatelka